reklama

Kopecký první den Valašské rallye vyhrál všechny erzety, vede o půl minuty

Jan Kopecký na startu Valašské rallye 2018 Jan Kopecký na startu Valašské rallye 2018 autor: KOWAX Valašská rally Valmez - Dušan Póč
Šestatřicetiletý Jan Kopecký v českém šampionátu tři roky nepoznal hořkost porážky a i ve Valašském Meziříčí a okolí potvrzuje roli favorita.

Valašské Meziříčí - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký rázně vykročil za dalším vítězstvím v mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Úřadující mistr ovládl v úvodním dnu zahajovací Valašské rallye všech šest rychlostních zkoušek a po první etapě vede s náskokem půl minuty na Václava Pecha. Třetí je Kopeckého týmový kolega Ole Christian Veiby z Norska.

Šestatřicetiletý Kopecký v českém šampionátu tři roky nepoznal hořkost porážky a i ve Valašském Meziříčí a okolí potvrzuje roli favorita. Již v polovině etapy měl náskok 23 sekund na průběžně druhého Veibyho a při druhých průjezdech jej ještě mírně zvýšil.

"Jsme spokojení. Auto funguje dobře, my jsme neudělali žádnou zásadní chybu a myslím si, že jsme odvedli precizní výkon," řekl Kopecký ČTK. Spokojený byl i s tím, že se jeho rozhodnutí začít ráno oproti ostatním na tvrdších pneumatikách, ukázalo jako správné. "Snažili jsme se držet na asfaltu a nejezdit do bláta. Vytvořil jsem si tím trošku náskok, protože kluci za mnou začali hodně katovat," uvedl.

Jeho nejbližším pronásledovatelem se stal tradičně Pech jedoucí s Fordem Fiesta R5, který se před norského pilota, sbírajícího na českých tratích zkušenosti s jízdou na asfaltovém povrchu, dostal ve čtvrtém měřeném testu. Po prvním dnu má Pech na Veibyho k dobru pět sekund.

37. ročník Valašské rallye bude pokračovat osmi rychlostními zkouškami v neděli s cílem kolem 15:35.

37. ročník Kowax Valašská rallye Valmez 2018, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě (6 RZ):

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 47:02,4, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -29,5, 3. Veiby, Skjaermoen (Nor.) -34,6, 4. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -1:04,0, 5. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:14,4, 6. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia R5) -1:46,1, 7. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -2:11,8, 8. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -2:19,5.

reklama