reklama

Kopecký zaútočí na Barum rallye na páté vítězství a čtvrtý domácí titul

Červeno-černá "kamufláž" Kopeckého Fabie R5 speciálně určená pro Barum rallye. Červeno-černá "kamufláž" Kopeckého Fabie R5 speciálně určená pro Barum rallye. autor: Škoda Motorsport
Jan Kopecký chce na Barum rallye proti evropské špičce vybojovat pátý triumf na nejpopulárnější domácí soutěži a odvézt si ze Zlína domů napořád vítěznou trofej. Navíc může být počtvrté mistrem České republiky.

Zlín - Jan Kopecký bude o víkendu na Barum rallye útočit nejen na páté vítězství v nejpopulárnější domácí automobilové soutěži, ale také na čtvrtý domácí titul.

Pomoci mu k tomu má jeho speciál Škoda Fabia R5 ve zvláštní červeno-černé barevné úpravě. Ovšem konkurence bude silnější než v ostatních podnicích "velkého mistráku", protože Barum rallye je už tradičně součástí Evropského šampionátu.

Kopecký ovládl Rallye Bohemia a je krůček od obhajoby titulu Kopecký ovládl Rallye Bohemia a je krůček od obhajoby titulu Čtěte zde

"Na rallye ve Zlíně se extrémně těším, protože je to mezi evropskými rallye na asfaltu už klasický podnik. Sezona pro nás zatím probíhala velkolepě a bylo by fenomenální získat na Barum rallye páté vítězství v sezóně po sobě,“ řekl  Kopecký, který minulý týden v Německé rallye obsadil druhé místo v klasifikaci WRC 2.

"Fabia R5 byla letos vždy rychlá a spolehlivá. Nevidím žádný důvod, proč bychom ve Zlíně neměli být opět silní. Rád bych zopakoval své loňské vítězství. Kromě toho chceme samozřejmě s Pavlem nabídnout fanouškům dobrou show," dodal Kopecký, který by pátým triumfem definitivně získal do svého držení jinak putovní trofej pro vítěze "Barumky".

Zatímco ve Zlíně čeká Kopeckého celkem 19 soupeřů s vozy specifikace R5 nebo starší S2000 v čele s lídrem seriálu a obhájcem titulu Kajetanem Kajetanowiczem z Polska ve Fordu , zisk domácího titulu bude prakticky formalitou. Rodák z Kostelce nad Ohří vede o 138 bodů a navíc druhý muž pořadí, jeho týmový kolega ze Škody Pontus Tidemand ve Zlíně nestartuje. A nni celkově třetí Pavel Valoušek nejede všechny domácí podniky,

Barum Czech Rally Zlín, jak se soutěž oficiálně jmenuje, má letos na programu 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 229,94 km. Vrchol čeká na jezdce i fanoušky hned na úvod v pátek večer. Na ulicích 700 let starého průmyslového města Zlín se pojede stejnojmenná divácká zkouška. Vítěz bude znám v neděli klem 16. hodiny.

Mapa letošní Barum rallye:

reklama