Kopecký si v Rallye Český Krumlov dojel pro třetí triumf v řadě

Rallye Český Krumlov: Krásné dívky, pilní mechanici a rychlá auta
... a mechanici mají aspoň chvíli volno.
A ten oddech je skutečně zasloužený, protože během pouhých dvou dní museli připravit auta na 171,02 "ostrých" kilometrů rychlostních zkoušek.
Nejdelší byly 22,9 km dlouhé Malonty, které se jako všechny "erzety" jely během Rallye Český Krumlov dvakrát.
Není se čemu divit, že při takové zátěži dostávaly soutěžní speciály pořádně zabrat.
Aktualizováno 20. 5. 2017 17:08
Rallye Český Krumlov vyhrál Jan Kopecký. Jezdec Škody má nakročeno k obhajobě mistrovského titulu.

Český Krumlov - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký suverénně vyhrál potřetí v řadě a počtvrté v kariéře Rallye Český Krumlov a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky. Pětatřicetiletý pilot ovládl i třetí díl letošního seriálu, celkově proměnil v triumf posledních čtrnáct startů na domácích tratích.

Kopecký na jihu Čech po druhém místě v úvodní erzetě zajel nejlepší čas ve všech ostatních patnácti zkouškách. Druhý skončil se ztrátou 1:42 minuty Václav Pech a stejná příčka mu patří i celkově, třetí byl s odstupem dalších 40 sekund Miroslav Jakeš.

"Konečně bylo sucho, po dlouhé době. Užili jsme si to a konečně jsme mohli jet naplno a využít maximálně přilnavost asfaltu. Navíc auto fungovalo skvěle, Pavel (Dresler - spolujezdec) taky," uvedl Kopecký pro mediasport. "Od první do poslední rychlostky to bylo skvělé," dodal zástupce mladoboleslavské automobilky, který útočí na třetí český titul v řadě a celkově pátý v kariéře.

Stejně jako byl v cíli spokojený Kopecký, měl dobrou náladu i Pech. "Auto funguje perfektně, ještě se ho musíme naučit vodit. Jsme šťastní," řekl Pech po třetím druhém místě v sezoně. "Všechno vyšlo tak, jak jsme si představovali. Je to zatím maximum, čeho jsme schopní dosáhnout, a musíme prostě pracovat, abychom zkusili tu ztrátu na Honzu dotáhnout na nějaké minimum," uvedl Pech pro autosport.cz.

Čtvrtým dílem MČR bude Agrotec rallye Hustopeče, která se pojede 16. a 17. června.

Rallye Český Krumlov, třetí podnik seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:33:09,3, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:42,4, 3. Jakeš, Ehlová (Ford Fiesta R5) -2:21,4, 4. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -2:42,6, 5. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -3:14,4, 6. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -3:23,1, 7. J. Szeja, M. Szeja (Ford Fiesta R5) -3:28,3, 8. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -4:12,7.