reklama

Kopecký si v Rallye Český Krumlov dojel pro třetí triumf v řadě

Rallye Český Krumlov: Krásné dívky, pilní mechanici a rychlá auta Prohlédněte si fotografie z Rallye Český Krumlov, jíž na jihu Čech pokračoval domácí šampionát v automobilových soutěžích. Foto: Jiří Šimeček
Rallye Český Krumlov vyhrál Jan Kopecký. Jezdec Škody má nakročeno k obhajobě mistrovského titulu.

Český Krumlov - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký suverénně vyhrál potřetí v řadě a počtvrté v kariéře Rallye Český Krumlov a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky. Pětatřicetiletý pilot ovládl i třetí díl letošního seriálu, celkově proměnil v triumf posledních čtrnáct startů na domácích tratích.

Kopecký na jihu Čech po druhém místě v úvodní erzetě zajel nejlepší čas ve všech ostatních patnácti zkouškách. Druhý skončil se ztrátou 1:42 minuty Václav Pech a stejná příčka mu patří i celkově, třetí byl s odstupem dalších 40 sekund Miroslav Jakeš.

To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 Prohlédněte zde

"Konečně bylo sucho, po dlouhé době. Užili jsme si to a konečně jsme mohli jet naplno a využít maximálně přilnavost asfaltu. Navíc auto fungovalo skvěle, Pavel (Dresler - spolujezdec) taky," uvedl Kopecký pro mediasport. "Od první do poslední rychlostky to bylo skvělé," dodal zástupce mladoboleslavské automobilky, který útočí na třetí český titul v řadě a celkově pátý v kariéře.

Stejně jako byl v cíli spokojený Kopecký, měl dobrou náladu i Pech. "Auto funguje perfektně, ještě se ho musíme naučit vodit. Jsme šťastní," řekl Pech po třetím druhém místě v sezoně. "Všechno vyšlo tak, jak jsme si představovali. Je to zatím maximum, čeho jsme schopní dosáhnout, a musíme prostě pracovat, abychom zkusili tu ztrátu na Honzu dotáhnout na nějaké minimum," uvedl Pech pro autosport.cz.

Čtvrtým dílem MČR bude Agrotec rallye Hustopeče, která se pojede 16. a 17. června.

Rallye Český Krumlov, třetí podnik seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:33:09,3, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:42,4, 3. Jakeš, Ehlová (Ford Fiesta R5) -2:21,4, 4. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -2:42,6, 5. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -3:14,4, 6. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -3:23,1, 7. J. Szeja, M. Szeja (Ford Fiesta R5) -3:28,3, 8. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -4:12,7.

reklama