Kopecký vstoupil do Katalánské rallye výborným čtvrtým místem, vede Tänak

Kopecký v Katalánsku proháněl Ogiera, neztratil se ani Prokop
Katalánské rallye, dvanáctého podniku letošní MS v rallye, se účastní i Martin Prokop s Fordem Fiesta. V první rychlostní zkoušce, která se odehrála v centru Barcelony, obsadil třináctou příčku.
Jan Kopecký, druhý český řidič na startu prestižního podniku, obsadil v první zkoušce dokonce čtvrté místo s minimální ztrátou. Za nejrychlejším Estoncem Ottem Tänakem zaostal na trati 3200 metrů o pět vteřin.
První RZ měla necelé tři kilometry a konala se nedaleko Plaza de Catalyuna. Takto se před ní prezentovali Thierry Neuville a Dani Sordo se svými Hyundai i20.
Parkoviště před první rychlostní zkouškou. Pastva pro oči.
13. 10. 2016 20:32
Jan Kopecký, tovární jezdec Škody, obsadil v úvodní divácké rychlostní zkoušce v Barceloně čtvrté místo. Katalánská rallye bude pokračovat v pátek šesti rychlostními zkouškami na šotolině.

Barcelona – Tovární jezdec Škody Jan Kopecký výborně vstoupil do Katalánské rallye, jedenáctého dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. S Fabií R5 obsadil v úvodní divácké rychlostní zkoušce v Barceloně čtvrté místo, za nejrychlejším Estoncem Ottem Tänakem zaostal na trati 3200 metrů o pět vteřin. Druhý Čech na startu Martin Prokop byl třináctý.

Hlavní favorit Sébastien Ogier z Francie, který má ve Španělsku šanci s předstihem si zajistit čtvrtý světový titul v řadě, byl na úvod třetí. Na Tänaka ztratil 3,5 vteřiny. "Je to dobrý čas, za daných podmínek se jelo těžko. Auto nemělo správnou přilnavost," řekl Ogier s odkazem na deštivé počasí a mokrou trať.

Katalánská rallye bude pokračovat v pátek šesti rychlostními zkouškami na šotolině.

Katalánská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích – po 1. rychlostní zkoušce:

1. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) 3:47,6, 2. Bertelli, Scattolin (It./Ford Fiesta RS) -2,7, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) -3,5, 4. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -5,0, 5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -5,2, 6. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3) -5,2, ...13. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -10,8.