Na Korsice vládl Ogier, rychlý Loeb měl znovu problémy. Kopecký obsadil osmé místo

Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím. Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím. autor: M-Sport
Očekávaný souboj úřadujícího mistra světa Sébastiena Ogiera a jeho krajana Sébastiena Loeba zhatila chyba druhého jmenovaného hned v první den soutěže.

Bastia - Obhájce titulu Sébastien Ogier ve Fordu vyhrál domácí Korsickou rallye a po čtyřech soutěžích světového šampionátu si upevnil průběžné vedení. Jan Kopecký ve Škodě vyhrál podobně jako v Monte Carlu hodnocení WRC2 a celkově skončil osmý.

Za Ogierem skončil na druhém místě jeho loňský týmový kolega Ott Tänak, který letos jezdící v Toyotě. Třetí místo získal Thierry Neuville s Hyundai.

Devítinásobný mistr světa, další Francouz Sébastien Loeb, sice vyhrál tři rychlostní zkoušky, ale o naději na úspěch přišel už v pátek. to pilot Citroënu zůstal zaseknutý v příkopu. Pak se jen posouval výsledkovou listinou z 80. místa kupředu až do druhé desítky.

Loebova páteční havárie:

Korsická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:36:52,7, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -36,1, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:07,5, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -2:02,6, 5. Evans, Mills (Brit./Ford Fiesta) -2:06,1, 6. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -2:33,5, …8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -10:34,9.

Průběžné pořadí (po 4 z 13 soutěží): 1. Ogier 84 b., 2. Neuville 67, 3. Tänak 45, 4. Mikkelsen (Nor./Hyundai i20) 41, 5. Meeke (Brit./Citroën C3) 36, 6. Lappi 36, …15. Kopecký 5.

Pořadí týmů: 1. Huyndai 111, 2. M-Sport Ford 107, 3. Toyota 93, 4. Citroën 77.