Na Korsice vládl Ogier, rychlý Loeb měl znovu problémy. Kopecký obsadil osmé místo

Radek Vičík Radek Vičík
8. 4. 2018 13:17
Očekávaný souboj úřadujícího mistra světa Sébastiena Ogiera a jeho krajana Sébastiena Loeba zhatila chyba druhého jmenovaného hned v první den soutěže.
Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím.
Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím. | Foto: M-Sport

Bastia - Obhájce titulu Sébastien Ogier ve Fordu vyhrál domácí Korsickou rallye a po čtyřech soutěžích světového šampionátu si upevnil průběžné vedení. Jan Kopecký ve Škodě vyhrál podobně jako v Monte Carlu hodnocení WRC2 a celkově skončil osmý.

Za Ogierem skončil na druhém místě jeho loňský týmový kolega Ott Tänak, který letos jezdící v Toyotě. Třetí místo získal Thierry Neuville s Hyundai.

Devítinásobný mistr světa, další Francouz Sébastien Loeb, sice vyhrál tři rychlostní zkoušky, ale o naději na úspěch přišel už v pátek. to pilot Citroënu zůstal zaseknutý v příkopu. Pak se jen posouval výsledkovou listinou z 80. místa kupředu až do druhé desítky.

Loebova páteční havárie:

Korsická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:36:52,7, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -36,1, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:07,5, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -2:02,6, 5. Evans, Mills (Brit./Ford Fiesta) -2:06,1, 6. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -2:33,5, …8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -10:34,9.

Průběžné pořadí (po 4 z 13 soutěží): 1. Ogier 84 b., 2. Neuville 67, 3. Tänak 45, 4. Mikkelsen (Nor./Hyundai i20) 41, 5. Meeke (Brit./Citroën C3) 36, 6. Lappi 36, …15. Kopecký 5.

Pořadí týmů: 1. Huyndai 111, 2. M-Sport Ford 107, 3. Toyota 93, 4. Citroën 77.