reklama

Landa se po letech vrací k rallye, pojede český šampionát

Daniel Landa. Daniel Landa. autor: ČTK
"Vypadá to, že bych měl jet kompletní sezonu. Ukončil jsem čtyřletý umělecký projekt Žito a teď se pouštíme do činností, které jsme přerušili, jako jsou muzikály, obyčejné závodění, filmy a písničky," řekl Daniel Landa.

Praha - Zpěvák a skladatel Daniel Landa se bude v letošním roce opět výrazněji věnovat i automobilovým soutěžím. Někdejší autokrosař, jenž závodil i s tahači, na motokárách nebo s formulovým speciálem, se v minulosti rallye dlouho věnoval. Teď se k ní vrací, představí se v českém šampionátu.

Spejbl a Dan Landa rozvášnili Holešovice FOTO Spejbl a Dan Landa rozvášnili sparťanskou arénu Prohlédněte zde

"Vypadá to, že bych měl jet kompletní sezonu. Ukončil jsem čtyřletý umělecký projekt Žito a teď se pouštíme do činností, které jsme přerušili, jako jsou muzikály, obyčejné závodění, filmy a písničky," řekl Landa, který naposledy celý seriál absolvoval v roce 2010. Od té doby se rallye věnoval jen příležitostně.

Osmačtyřicetiletý závodník bude usedat do vozu Škoda Fabia R5, který mu bude připravovat tým Vojtěcha Štajfa. "Očekávám velký jízdní komfort, technika je na špičkové úrovni. Vojta má vynikající tým a auto je nové. Myslím, že s ničím tak dobrým jsem ještě nejel," uvedl Landa, jenž většinou v minulosti jezdil s vozy kategorie N. Při posledních příležitostných startech však usedal do starších speciálů WRC.

Dosavadním Landovým maximem v závodech MČR jsou osmá místa z Bohemia rallye 2006 a Rallye Český Krumlov 2010, konkrétní cíle si ale nedává. "Ambice? První půlrok jsou hlavně udržet se na silnici a pak se uvidí," pousmál se Landa, jenž má na kontě i starty ve slovenském šampionátu, na závodech v Itálii a třikrát se představil také v podniku mistrovství světa.

Landa se po skončení projektu o kouzelníku Žitovi hodlá věnovat i umělecké činnosti. "Kombinovat to nebude složité. Já jsem potřeboval za čtyři roky nasbírat inspiraci, aby bylo z čeho tvořit. A teď je. Nemyslím si, že to bude kolidovat. Po dlouhé době tvořit chci," dodal Landa.

reklama