reklama

Prokop se rozloučil se Safari rallye divokým kotrmelcem. Navigátor je v nemocnici

Safari rallye předčasně skončila pro jediného Čecha na startu Martina Prokopa, který měl závod výborně rozjetý a po pěti erzetách byl osmý. V dalším měřeném testu ale ve vysoké rychlosti havaroval, jeho Ford se několikrát přetočil přes střechu a posádka musela ze soutěže odstoupit.

Prokop je podle vlastního vyjádření v pořádku, navigátor Zdeněk Jůrka byl převezen do nemocnice na vyšetření.

Video z havárie začalo rychle kolovat po sociálních sítích. Brzy přidal sám Prokop fotografie zničeného Fordu Fiesta Rally2.

"Na horizontu nás nakopl zadek, předek se zaryl a šli jsme několikrát přes čumák. Bohužel Zdeněk se necítil dobře, respektive ho bolela záda, tak jsme ho poslali vrtulníkem rychle do nemocnice. Doufáme, že bude v pohodě," uvedl Prokop na svém facebookovém profilu.

Nehoda v dnešní poslední rychlostní zkoušce vyřadila ze hry o vítězství Fina Kalleho Rovanperu, který se krátce dostal i do čela. I díky jeho havárii se obhájce titulu a lídr průběžného pořadí MS Francouz Sébastien Ogier posunul po problémech v dopolední sekci na čtvrté místo.

První etapu vyhrál Belgičan Thierry Neuville. Jezdec továrního týmu Hyundai má po sedmi rychlostních zkouškách v čele náskok 19 sekund na Takamota Kacuta z Japonska. Třetí je s odstupem téměř minuty Estonec Ott Tänak.

Legendární soutěž, která se do kalendáře šampionátu vrátila po 19 letech, pokračuje šesti rychlostními zkouškami v sobotu.

Safari rallye Keňa, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 1:23:19,1, 2. Kacuta, Barritt (Jap., Brit./Toyota Yaris) -18,8, 3. Tänak, Järveoja (Est., Fin./Hyundai i20) -55,8, 4, Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -1:49,0, 5. Greensmith, Patterson (Brit./Ford Fiesta) -1:56,1, 6. Fourmaux, Jamoul (Fr., Belg./Ford Fiesta) -2:19,1.

reklama