reklama

Stará láska nerezaví. Prokop se chce vrátit do MS v rallye, začal vybírat nový vůz

Martin Prokop. Martin Prokop. autor: Jipocar Racing
Martin Prokop se sice v posledních letech soustředil na dálkové soutěže, ale účast v mistrovství světa v rallye pořád nehodil za hlavu. Po Italské rallye, kde se o víkendu rozloučil s vozem kategorie WRC, začal hledat nové auto.

Jihlavský pilot se opět objevil na Sardinii, která je jeho srdcovou záležitostí. Čtrnáctým startem v této rallye vytvořil nový rekord mistrovství světa, protože žádný pilot jednu soutěž MS tolikrát neabsolvoval.

Na italském ostrově se Prokop rozloučil se svojí Fionou, tedy Fordem Fiesta  WRC, který si pořídil před sezonou 2015. Ale vývoj šel od té doby tak rychle, že mu v Italské rallye Ford stačil na 15. místo. Porazilo ho i několik pilotů ve vozech specifikace R5. A právě touto cestou by český jezdec v šampionátu rád pokračoval.

"WRC mi po té dlouhé pauze hodně chybělo. Celý víkend jsem měl neskutečný elán a dostal jsem chuť se k mistrovství světa zase vrátit. Nejlepší wéercéčka jsou pro soukromníka nesmysl, takže tady pokoukávám po erpětce. Určitě si ji pojedu brzy vyzkoušet," uvedl Prokop na sociálních sítích s tím, ať mu fanoušci poradí, jaký vůz specifikace R5 by si měl vybrat.

Nabídka je pestrá. Vedle velmi úspěšné Škody Fabia Evo je tu poměrně nový koncernový konkurent VW Polo GTI. Ve třídě R5 jsou k mání také speciály Ford Fiesta MK. II, Citroën DS3, nová generace Hyundai i20 R5 či poněkud starší Peugeot 208 T16.

reklama