reklama

Hon na Kopeckého odstartuje na "Valašce", Pech a spol. mu budou chtít zabránit v hattricku

Jan Kopecký. Jan Kopecký. autor: Radek Pecák
Sedmidílný domácí šampionát v automobilových soutěžích začne příští víkend populární Valašskou rallye. Titul obhajuje Jan Kopecký z továrního týmu Škody.

Praha - Sedm dílů, velký důraz na bezpečnost a snaha jezdců ve vozech specifikace R5 porazit za Jana Kopeckého v tovární Fabii. To je ve stručnosti vizitka mezinárodního mistrovství ČR v rallye, které začne příští víkend populární Valašskou rallye.

Dlouhá světla, triumf Fabie, hrozny fanoušků. Taková byla letošní Barum rallye Dlouhá světla, triumf Fabie, hrozny fanoušků. Taková byla letošní Barum rallye Prohlédněte zde

Jezdec z Kostelce nad Orlicí letos útočí na hattrick a rád by ho měl dvojitý. "Mým cílem je vyhrát potřetí za sebou český mistrák a dokončit hattrick také na Barum rallye, kterou jsem v posledních dvou letech také vyhrál," uvedl 35letý jezdec na středeční tiskové konferenci.

Ovšem obhajobu nebude mít vůbec snadnou. Hned na prvním podniku sezony se ve Valašském Meziříčí a jeho širším okolí včetně polygonu Tatry  sejde dvanáct vozů té momentálně nejvýkonnější specifikace R5 (šest Fabií a šest Fordů Fiesta) a k tomu ještě jedna starší Fabia S2000.

Po experimentu s Porsche se sedminásobný šampion Václav Pech představí ve Fordu Fiesta R5 a bude tak jedním z hlavních pronásledovatelů obhájce titulu. Ale plzeňský pilot nebude sám. Minimálně udržet si loňské medailové pozice budou chtít Jan Černý a Vojtěch Štajf v dalších Škodách.

Naopak vítěznou hegemonii mladoboleslavských aut se s Fiestami R5 pokusí narušit kromě Pecha také Miroslav Jakeš, Martin Vlček, Roman Odložilík, Ondřej Bisaha či Polák Jaroslaw Szeja.

Kalendář mezinárodního mistrovství ČR v rallye:
24.- 26. března Valašská rallye
21.- 22. dubna Rallye Šumava
19.- 20. května 45. Rallye Český Krumlov
16.- 17. června Agrotec Petronas Rallye Hustopeče
1.- 2. července Rallye Bohemia
25.-27. srpna Barum Czech Rallye Zlín
6.-8. října 8. Rallye Příbram

reklama