reklama

Německou rallye v polovině pozastavila nehoda, francouzskou posádku převezl vrtulník do nemocnice

Vůz Stéphane Lefebvra Vůz Stéphane Lefebvra autor: ČTK
Německá rallye se v polovině desáté rychlostní zkoušky zastavila kvůli nehodě francouzské posádky Stéphane Lefebvre, Gabin Moreau. Oba členy posádky převezl do nemocnice vrtulník.

Trevír - Kvůli nehodě francouzské posádky Stéphane Lefebvre, Gabin Moreau byla přerušena desátá rychlostní zkouška Německé rallye, ve které se devátá soutěž mistrovství světa přehoupla do své druhé poloviny. Pilota i spolujezdce převezl vrtulník do nemocnice, Moreau má podle prvních informací zlomenou nohu. Oba utrpěli zranění poté, co jejich citroën skončil mimo trať. K žádnému úrazu diváků nedošlo.

Polskou rallye vyhrál Mikkelsen, pomohl mu Tänakův defekt Polskou rallye vyhrál Mikkelsen, pomohl mu Tänakův defekt Čtěte zde

V době přerušení se posunul do vedení obhájce prvenství Sébastien Ogier z Francie, který se dosud přetahoval o první místo s dalším továrním jezdcem Volkswagenu Andreaseem Mikkelsenem z Norska. Před odpoledním programem se zbylými čtyřmi testy druhé etapy vede mistr světa podle neoficiálních výsledků a po přidělení náhradních časů pro většinu posádek o 13 sekund. Třetí Belgičan Thierry Neuville s hyundaiem ztrácí skoro půlminutu. Lefebvre kvůli nehodě vypadl z šestého místa.

Jan Kopecký s fabií R5 se po pátečním brzkém defektu posunul už na 11. místo, v hodnocení kategorie WRC 2 je čtvrtý.

reklama