reklama

Neuville vede Rallye Monte Carlo o 45 sekund před Ogierem

Thierry Neuville Thierry Neuville autor: Jiří Šimeček
Rallye Monte Carlo vede po druhé etapě Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai. Před francouzským obhájcem titulu mistra světa Sébastienem Ogierem drží náskok 45 sekund.

Monte Carlo - Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai vede po druhé etapě Rallye Monte Carlo. Po osmi rychlostních zkouškách má v čele průběžného pořadí náskok 45 sekund před francouzským obhájcem titulu mistra světa Sébastienem Ogierem, který jede s fordem. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký je desátý, v pořadí WRC2 mu patří druhé místo.

Video: Tragédie na úvod Rallye Monte Carlo. Auto rozdrtilo diváka o skálu Video: Tragédie na úvod Rallye Monte Carlo. Auto rozdrtilo diváka o skálu Čtěte zde

Loňský vicemistr světa Neuville vyhrál čtyři rychlostní zkoušky, ale v závěru etapy se potýkal s výkonem motoru a vítěz dvou posledních erzet Ogier jeho více než minutový náskok stáhl. V boji o druhé místo těsně předstihl Estonce Otta Tänaka, který jede taktéž s fordem. "Náročný den. Odpoledne jsem měl ale z vozu lepší pocit," konstatoval Ogier na webu ewrc-results.com.

Vedle Novozélanďana Haydena Paddona, po jehož tragické nehodě ve čtvrtek zemřel padesátiletý španělský fotograf, už v rallye nepokračují ani Brit Kris Meeke nebo Fin Juho Hänninen. Ten po havárii v pátém měřeném testu odstoupil z třetího místa.

Jezdce čeká ještě devět rychlostních zkoušek, úvodní rallye letošního šampionátu skončí v neděli odpoledne.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (8 RZ):

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 Coupe WRC) 2:05:24,6, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta WRC) -45,1, 3. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta WRC) -45,4, 4. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris WRC) -2:09,7, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 Coupe WRC) -2:57,8, 6. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3 WRC) -3:04,1, ...10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -8:38,2, 20. Bisaha, Hovorka (ČR/Ford Fiesta R5) -24:58,0.

reklama