reklama

Ogier neztrácí chuť bojovat o titul, chce zůstat u Toyoty

Rallye Monte Carlo 2020: Sébastien Ogier, Toyota Rallye Monte Carlo 2020: Sébastien Ogier, Toyota autor: Red Bull Content Pool
Šestinásobný mistr světa v rallye Sébastien Ogier z Francie by měl i v příští sezoně startovat ve světovém šampionátu s vozem Toyota.

Šestatřicetiletý pilot, který původně plánoval po letošní sezoně ukončit závodní kariéru, je podle webu autosport.com blízko nové dohodě s japonskou automobilkou.

Ogier oznámil svůj plán opustit MS s velkým předstihem, pandemie koronaviru ale výrazně poznamenala podobu šampionátu, který byl po březnové Mexické rallye v březnu přerušen. I proto chce podle motoristického webu francouzský pilot závodit dále, chce se rozloučit v "normální" sezoně.

"Stalo se něco, co nikdo nečekal, a existuje velká nejistota ohledně toho, co bude. Pokud sezona znovu nezačne a nebudeme mít skutečný šampionát, je možné, že přidám další sezonu," uvedl Ogier již v květnu. Šampionát se má opět rozběhnout na začátku září v Estonsku a jeho součástí je aktuálně osm závodů.

Ogier momentálně vede průběžné pořadí MS a o pokračování spolupráce s ním má zájem i tovární tým. V Toyotě věří, že společně s Britem Elfynem Evansem a Kallem Rovanperou z Finska tvoří ideální sestavu. Navíc další elitní jezdci jsou pro příští rok pod smlouvou. Automobilka chce také využít Ogierovy zkušenosti při vývoji vozu s hybridním pohonem.

Soutěž na pohodu i na nervy. To byla sedmnáctá Mexická rallye Soutěž na pohodu i na nervy. To byla sedmnáctá Mexická rallye Prohlédněte zde
reklama