reklama

Ogier cestou za triumfem boural. Málem přejel policistu a zaplatí mastnou pokutu

Úřadující šampion rallyového MS Sébastien Ogier ujel policii po havárii v Záhřebu, kdy přejížděl k úvodní erzetě. Sport |  00:27
Na cestě za vítězstvím v Chorvatské rallye měl Sébastien Ogier dopravní nehodu a po ní konflikt s místními strážci zákona. Nervózní Francouz z místa havárie spěchal, přičemž jednoho z policistů málem přejel. Se záhřebskými strážci zákona se nakonec domluvil, ale za zavinění karambolu dostal citelnou pokutu.

Na Chorvatskou rallye sedminásobný světový šampion Sébastien Ogier asi dlouho nezapomene. Nejenže v ní vydřel triumf s náskokem pouhých šesti desetin vteřiny, ale ještě řešil dopravní nehodu a půtku s místními policisty. Za zavinění bouračky pak dostal pokutu ve výši 5000 eur (130 tisíc korun).

Lítá bitva v Chorvatsku. Ogier vyhrál o pouhých šest desetin vteřiny Lítá bitva v Chorvatsku. Ogier vyhrál o pouhých šest desetin vteřiny Čtěte zde

Všechno se semlelo časně ráno v Záhřebu cestou na první nedělní rychlostní zkoušku. Francouz přejížděl z pruhu do pruhu, ale přehlédl jiný osobní vůz a následovala tvrdá rána do pravého boku Toyoty Yaris WRC.

"Domníval jsem se, že je po soutěži. Upřímně, byla to velká rána psychicky i fyzicky. Trochu mě z toho bolí záda. Jsem moc rád, že se nic nestalo ani nám, ani řidiči druhého auta. Ale v první chvíli jsem myslel, že pro mě rallye skončila," uvedl Ogier.

Kolem nabouraného závodního speciálu se shromáždilo hned několik chorvatských policistů, aby s Francouzem havárii vyřešili. Po několika minutách marného dohadování, kdy ani posádka vozu a Chorvati nenašli společnou řeč, v Ogierovi "bouchly zase".

Zřejmě proto, aby nedostal penalizaci za pozdní příjezd na začátek rychlostního testu, nervózní rallyový šampion ukončil debatu. Prudce šlápl na plyn a pokračoval v jízdě. Přitom málem přejel jednoho z policistů, který stál před vozem a snažil se Toyotu zastavit.

Podle vedení soutěže dostal pilot povolení místo bouračky opustit, ale i tak jeho chování rozlítilo chorvatské fanoušky. Svoji nevoli dali výrazně najevo na sociálních sítích. "Snažil se přejet policistu, za to by měl jít do vězení!" uvedl jeden z nich na Twitteru pod videem z Ogierovy dopravní nehody.

Sám obhájce titulu zatím myslel jen na jediné, jak s poničeným autem bojovat o co nejlepší výsledek. Nabourané dveře zajistil lepicí páskou. Spolujezdec Julien Ingrassia vyfasoval lyžařské brýle, protože z jeho strany pořádně profukovalo a do kabiny se dostával prach.

I s takovým defektem ale Ogier ukázal, že je skutečným mistrem volantu. Byť do závěrečné super stage vjížděl se ztrátou 3,9 vteřiny na týmového kolegu Elfyna Evanse, v cíli mu časomíra naměřila 0,6 vteřiny kratší celkový čas. Je to třetí nejmenší náskok vítěze v historii celého MS.

Čerstvý vítěz ale nezapomněl na ranní konflikt a šel si vše vyříkat se záhřebskými policisty. I přes velkou pokutu, kterou od nich jako viník havárie dostal, Ogier na sociálních sítích sdílel společnou fotku s chorvatskými strážci zákona.

Společný snímek Sébastiena Ogiera s chorvatskými policisty Společný snímek Sébastiena Ogiera s chorvatskými policisty. Foto: Sébastien Ogier via Intstagram

"Na rozdíl od toho, co naznačovaly některé záběry, jsem po naší silniční nehodě u policistů zastavil. Nejdřív jsem se ujistil, že řidič druhého auta je v pořádku, pak vše vysvětlil policii a předložil patřičné dokumenty. Bohužel kvůli jazykové bariéře došlo k velkému nedorozumění. Teď už jsme si navzájem všechno vysvětlili. Ještě jednou jsem rád, že se nikomu nic nestalo," přidal Ogier k snímku osobní doušku.

Vedle pokuty od Chorvatů byl francouzský jezdec potrestán za nevhodné chování Mezinárodní automobilovou federací vyloučením z jedné soutěže mistrovství světa s odkladem na půl roku.

reklama