reklama

Ogier míří ke čtvrtému titulu v řadě, v Katalánsku je zatím druhý za Sordem

Sébastien Ogier Sébastien Ogier autor: Jiří Šimeček
Francouzský automobilový závodník Sébastien Ogier je po úvodní etapě Katalánské rallye druhý za domácím Danim Sordem. Ogierovi k jistotě mistrovského titulu stačí dojet v Katalánsku do třetího místa.

Barcelona - Sébastien Ogier míří ke čtvrtému titulu mistra světa. Po úvodní etapě Katalánské rallye je francouzský jezdec Volkswagenu druhý za Španělem Danim Sordem, který s hyundaiem vede o 17 sekund.

Ogier se šancí na čtvrtý titul nestresuje, novorozený synek mu změnil život Ogier se šancí na čtvrtý titul nestresuje, novorozený synek mu změnil život Čtěte zde

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který byl po čtvrteční úvodní divácké rychlostní zkoušce v Barceloně čtvrtý, dokončil etapu na 13. místě. Další český zástupce Martin Prokop je o osm vteřin za ním čtrnáctý.

Ogier jede spolehlivě

Dvaatřicetiletý Ogier zatím v Katalánsku nevyhrál ani jednu ze sedmi erzet, ale spolehlivým výkonem se přiblížil ke čtvrtému mistrovskému titulu v řadě. K obhajobě mu stačí dojet na třetím místě.

Navíc jeho konkurenti, týmový kolega Andreas Mikkelsen z Norska a Belgičan Thierry Neuville, jsou ve výsledcích až za ním. Přesto se Ogier musí mít na pozoru, loni ve Španělsku havaroval v poslední erzetě.

Kopecký v Katalánsku proháněl Ogiera, neztratil se ani Prokop Kopecký v Katalánsku proháněl Ogiera, neztratil se ani Prokop Prohlédněte zde

Jedenáctý díl MS v automobilových soutěžích bude v sobotu pokračovat osmi rychlostními zkouškami, čtyři zbývající testy jsou na programu v neděli.

Katalánská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě (7 RZ):

1. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) 1:18:44,4, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo R) -17,0, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -35,1, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -46,3, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -47,5, 6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -54,3, ...13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4:12,3, 14. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:20,5.

reklama