reklama

Ogier s lehce otřeseným spolujezdcem po páteční nehodě nenastoupili do dnešní etapy

Sébastien Ogier ve Fordu během Polské rallye 2017 Sébastien Ogier ve Fordu během Polské rallye 2017 autor: @World / Red Bull Content Pool
Francouzská posádka ve složení Sébastien Ogier a Julien Ingrassia nenastoupila do sobotní etapy Finské rallye. Ogier chce, aby se lehce otřesený spolujezdec Ingrassia plně zotavil.

Jyväskylä - Mistr světa a vedoucí muž seriálu mistrovství světa v rallye Sébastien Ogier, který v pátek na Finské rallye po nehodě nedokončil první etapu, nenastoupil do dnešního pokračování. Chce, aby se lehce otřesený spolujezdec Julien Ingrassia plně zotavil. Pokud to Ingrassiův stav dovolí, hodlá Ogier zabojovat o extra body v nedělní závěrečné power stage.

Africký mor prasat zasáhne do trati letošní Barum rallye Africký mor prasat zasáhne do trati letošní Barum rallye Čtěte zde

"Po dohodě s organizátory jsme se rozhodli stáhnout Sébastiena ze závodu, abychom dali Julienovi více času na zotavení. Pokud bude vše v pořádku, zítra nastoupí," oznámil tým M-Sport, jehož barvy Ogier s Ingrassiou hájí. Francouzská posádka měla nehodu ve čtvrté rychlostní zkoušce, poté co při tvrdém dopadu po skoku poškodila pravé zadní zavěšení svého fordu.

Po pátku byl překvapivě v čele závodu domácí Esapekka Lappi a i dnes pokračuje jeho těsný souboj s týmovým kolegou z Toyoty a trojnásobným vítězem Finské rallye Jarim-Mattim Latvalou. Ogiera může o průběžné vedení v seriálu připravit Belgičan Thierry Neuville, jenž je však zatím s více než minutovou ztrátou až osmý. V pořadí šampionátu zaostává za Ogierem o 11 bodů.

reklama