reklama

Ogier vyhrál Britskou rallye a zvýšil šance na titul

Sébastien Ogier ve voze Mercedes-AMG C 63 DTM při Taxi Ride v Zandvoortu 2018 Sébastien Ogier ve voze Mercedes-AMG C 63 DTM při Taxi Ride v Zandvoortu 2018 autor: DTM Media
V čele šampionátu zůstává Thierry Neuville před Ogierem a Tänäkem, kterého v sobotu zradil chladič.

Deeside - Mistr světa Sébastien Ogier s fordem vyhrál popáté Britskou rallye a stal se samostatným rekordmanem soutěže. Po čtvrtém triumfu v sezoně se posunul v pořadí šampionátu na druhé místo před Otta Tänaka. Estonský pilot Toyoty ve Walesu skončil mimo bodovaná umístění, i když dlouho směřoval ke čtvrtému vítězství za sebou, než ho v sobotu zastavil poškozený chladič.

V čele klasifikace se udržel Belgičan Thierry Neuville. Člen týmu Hyundai ale po jezdecké chybě a špatné volbě pneumatik v sobotním programu obsadil až páté místo a pětinásobný mistr světa Ogier už za ním zaostává jen o sedm bodů. Do konce šampionátu zbývají dva závody, za tři týdny se pojede v Katalánsku a v polovině listopadu v Austrálii.

Ve Walesu svedli po odstoupení Tänaka bitvu o prvenství Ogier s dalším jezdcem Toyoty Jarim-Mattim Latvalou. Do závěrečné etapy šel se čtyřsekundovým náskokem Francouz, ale finský soupeř ho předstihl. V předposlední zkoušce si vzal Ogier těsné vedení zpět a v závěrečné erzetě, která se uskutečnila po dlouhém zdržení kvůli zásahu zdravotníků a vrtulníku u srážky dvou motocyklistů v cílovém prostoru, potvrdil vítězství nejrychlejším časem.

Latvalu nakonec porazil o 10,6 sekundy, třetí skončil další Fin s toyotou Esapekka Lappi. "To byl víkend. Byla to těžká bitva. Ott tak jasně vedl a pak ho potkají takové trable… A pak zase Jari-Matti jel skvěle," řekl vítězný Francouz.

Ogier vyhrál Britskou rallye popáté za posledních šest let, ale poprvé s fiestou. Vloni po sérii triumfů ve volkswagenu přerušil jeho panování ve Walesu domácí Elfyn Evans. Dosud se Ogier dělil o rekord se čtyřnásobnými vítězi Petterem Solbergem a Hannu Mikkolou.

reklama