reklama

Návrat na čtyřkolku Roučková oslavila evropským titulem. Porazila všechny muže

Olga Roučková na své čtyřkolce  v závodě mistrovství Evropy Olga Roučková na své čtyřkolce v závodě mistrovství Evropy autor: Archiv Olgy Roučkové
I když to byl zvláštní závodní rok, nakonec s ním česká závodnice Olga Roučková může být spokojená. Sice na poslední chvíli přišla o start v lednové Rallye Dakar v buggyně, ale návrat do sedla čtyřkolky zpečetila vítězstvím v mistrovství Evropy.

"Byla to opravdu ojedinělá sezona. Proč? No přece kvůli vlivu pandemie koronaviru," přiznala česká jezdkyně, která v ME porazila celou řadu mužů.

 O triumfu rodačka z Děčína rozhodla v posledním závodě mistrovství Evropy soutěží, který se jel o víkendu ve Španělsku.

"Po dlouhé pauze jsem nastoupila do Světového poháru, společně jsme se postavili také na start mistrovství Evropy. Odsouvali a dokonce nám rušili závody, ale s celým týmem jsme si  šli za svým cílem. Nevzdali se, bojovali a snažili se přizpůsobit všemu, co nás potkalo," uvedla jezdkyně na čtyřkolce.

"Nikdy vám nic nespadne do klína jen tak, nikdy nedostanete nic bez boje. To mě učil můj tatínek. A já bych mu dnes mohla říct. Tati, jsem mezi třemi nejlepšími na světě a první v Evropě" dodala Roučková, která je díky své výborné fyzičce obsadila ve své věkové kategorii druhé místo  v rámci evropské série Spartan Race. 

reklama