Ogier vyhrál souboj bývalých týmových parťáků a ovládl Rallye Monte Carlo

Radek Vičík Radek Vičík
28. 1. 2018 13:18
Světový šampionát v automobilových soutěžích odstartoval prvním dílem, legendární Rallye Monte Carlo.
Sébastien Ogier slaví triumf v Rallye Monte Carlo.
Sébastien Ogier slaví triumf v Rallye Monte Carlo. | Foto: M-Sport

Monako - Obhájce titulu Sébastien Ogier ve Fordu vstoupil nejlépe i do nové sezony světového šampionátu v automobilových soutěžích a vyhrál Rallye Monte Carlo. Legendární soutěž vyhrál už popáté za sebou.

34letý Francouz po celou dobu soutěže bojoval se svým bývalým týmovým kolegou Ottem Tänakem, který letos závodí v barvách Toyoty. Estonec se pětinásobného mistra světa dlouho držel, v cíli soutěže je nakonec dělilo 58,3 vteřiny. Třetí skončil Jari-Matti Latvala s další Toyotou.

"Letos to bylo náročné. V Monte Carlu se vždycky potýkáme s náročnými podmínkami, ale letos to byl extrém. Nikdy jsem neměl tolik problémů s výběrem pneumatik jako letos na Monte. Nakonec jsme vyhráli, což je skvělé. Jsem moc šťastný a děkuji týmu!" řekl spokojený Ogier v cíli rallye.

Jan Kopecký ve Škodě Fabia R5 v barvách národní trikolory splnil úkol a vyhrál hodnocení WRC 2, čímž tým Škoda Motorsport přispěl k oslavám stého výročí samostatného českého státu.. Rodák z Kostelce nad Orlicí navíc s vozem nižší třídy dokázal vybojovat bod za celkové desáté místo.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 17 RZ):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 4:18:55,5, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -58,3, 3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:52,0, 4. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -4:43,1, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai) -4:53,8, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -4:54,8, …10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -16:43,0.

Průběžné pořadí (po 1 z 13 závodů): 1. Ogier 26, 2. Tänak 18, 3. Latvala 17, 4. Meeke 17, 5. Neuville 14, 6. Evans 8, …11. Kopecký 1.