Také Pačejov patřil Kopeckému, letos doma vyhrál už popáté

rav ČTK rav, ČTK
3. 10. 2021 14:14
Už jistý šampion Jan Kopecký ve Škodě Fabia vyhrál Rallye Pačejov. V cíli mel náskok 25 vteřin před obhájcem titulu, Václavem Pechem s Fordem.
Jan Kopecký, Škoda.
Jan Kopecký, Škoda. | Foto: FIA ERC

Třetí byl klasifikován Filip Mareš s další Fabií Rally2 evo, který za vítězem zaostal o 38,5 vteřiny.

Na západě Čech se Kopecký do čela dostal v sobotu po druhé rychlostní zkoušce a vedení již neopustil. Nakonec vyhrál sedm ze čtrnácti erzet. Zkušený jezdec  tak obhajobou na tratích kolem Pačejova letos oslavil pátý triumf v podniku domácího mistrovství.

"Pačejovské rychlostní zkoušky byly rozmanité. Některé byly hodně rychlé, úzké, v keřích, přes horizont nebylo vidět. Těžké. Člověk se musel spolehnout na sebe a navigátora, což se mi líbilo. A pak tu byly v uvozovkách lehčí, přehlednější, kde bylo do zatáček vidět," řekl Kopecký serveru mediasport.cz.

Francouzský host, bývalá hvězda světového šampionátu Francois Delecour, při české premiéře vozu Alpine A110 Rally RGT obsadil osmou pozici.

Posledním podnikem českého šampionátu bude Rallye Český Krumlov, která se uskuteční v polovině listopadu.

Invelt rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:15:00,8, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -25, 3. Mareš, Bucha - 38,5, 4. Černý, Černohorský -1:16,4, 5. Odložilík, Tureček (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -2:06,2, 6. Jakeš, Machů -2:23,7, 7. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia R5) -2:30,1, 8. Delecour, de Castelliová (Fr./Alpine A110 RGT) -3:55,1.

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký 363,5, 2. Mareš 274, 3. Černý 168.