reklama

Stáli při něm všichni svatí. Mladý pilot rallye přežil děsivou havárii bez zranění

Podívejte se na divokou havárii posádky Lukáš Krupička - Jan Ryšánek na Rallye Pačejov 2020 Motorsport Revue
Soutěžní jezdec Lukáš Krupička měl v sobotní první etapě Rallye Pačejov obrovské štěstí. Z děsivě vypadající havárie vyvázl on i navigátor Jan Ryšánek bez zranění.

Pro čerstvě devatenáctiletého závodníka je letošní sezona už třetí za volantem speciálu Peugeot 208 R2. Ale na ni, a speciálně na 41. ročník Invelt Rallye Pačejov, on ani jeho spolujezdec nezapomene.

V páté rychlostní zkoušce Krupičkův vůz "zakopl" o příkop a z auta se stal neřiditelný projektil. Soutěžní speciál se začal kutálet přes střechu. Naštěstí minul stromy a po šesti saltech skončil koly dole v protějším příkopu.

Díky bytelné konstrukci Peugeotu vyztužené povinnými bezpečnostními prvky podle rallyových řádů vystoupili Krupička i Ryšánek sice otřeseni, ale bez zranění.

To potvrdilo i následní vyšetření v nemocnici. "Jsme oba s Lukášem v pohodě po rentgenu a sonu na pozorování do zítra v nemocnici. Auto už je na tom trochu hůř," uvedl Ryšánek ještě v sobotu odpoledne na sociálních sítích.

Kopecký nedal v Pačejově Pechovi šanci, v šampionátu ztrácí už jen sedm bodů Kopecký nedal v Pačejově Pechovi šanci, v šampionátu ztrácí už jen sedm bodů Čtěte zde
reklama