Neuville jel po dvou kolech, přesto Švédskou rallye vyhrál

Radek Vičík Radek Vičík
18. 2. 2018 13:15
Thierry Neuville vyhrál ve Švédsku svoji sedmou soutěž v mistrovství světa. Všechny úspěchy si připsal za volantem vozu Hyundai.
Thierry Neuville v Hyundai na trati Švédské rallye.
Thierry Neuville v Hyundai na trati Švédské rallye. | Foto: Hyundai Motorsport

Karlstad - Thierry Neuville v Hyundai vyhrál Švédskou rallye, která v neděli vyvrcholila závěrečnými třemi rychlostními zkouškami. Belgičan v druhé soutěži světového šampion o porazil Craiga Breena v Citroënu o 19,8 vteřin. Třetí byl další pilot Hyundai  Andreas Mikkelsen který za vítězem zaostal o 28,3 vteřiny.

Neuville si pro sedmé vítězství v kariéře dojel i přes divoký průjezd slavného skoku Colin's Crest, při němž jel chvíli jen po dvou kolech.

Vítěz první soutěže sezony a obhájce titulu Sébastien Ogier s Fordem byl ve Švédsku až desátý. Po celou dobu rallye se Francouz pohyboval na hraně první a druhé desítky výsledkové listiny. Do čela se tak se 41 body dostal Neuville, Ogier na druhém místě má 30 bodů.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 2:25:13,1, 2. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -19,8, 3. Mikkelsen, Jäger (Nor./Hyundai i20) -28,3, 4. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -45,8, 5. Paddon, Marshall (N. Zél., Brit./Hyundai i20) -54,4, 6. Östberg, Eriksen (Nor./Ford Fiesta) -1:15,3.

Průběžné pořadí (po 2 z 13 soutěží): 1. Neuville 41 b., 2. Ogier (Fr./Ford Fiesta) 30, 3. Latvala (Fin./Toyota Yaris) 23, 4. Lappi 23, 5. Tänak (Est./Toyota Yaris) 21, 6. Mikkelsen 21, …14. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 1.