reklama

V Katalánské rallye bojuje o čelo sedm jezdců, vede Mikkelsen

Německá rallye 2017: Andreas Mikkelsen, Citroën C3 WRC Německá rallye 2017: Andreas Mikkelsen, Citroën C3 WRC autor: Michelin
Norský jezdec Andreas Mikkelsen, který na tři závěrečné soutěže mistrovství světa přesedl do vozu Hyundai, vyhrál úvodní etapu Katalánské rallye. Po šesti rychlostních zkouškách má před francouzským lídrem šampionátu a obhájcem loňského katalánského prvenství Sébastienem Ogierem náskok 1,4 sekundy, minimální rozdíly jsou až do sedmého místa. Jan Kopecký je se Škodou Fabia šestnáctý.

Salou (Španělsko) - Na prvenství mohou reálně pomýšlet i třetí Brit Kris Meeke, který jako jediný dokázal vyhrát dvě rychlostní zkoušky, Estonec Ott Tänak, Nor Mads Östberg, Španěl Dani Sordo i sedmý Belgičan Thierry Neuville. Toho od Mikkelsena dělí necelých 13 vteřin. O přední pozice bojoval ještě Fin Jari-Matti Latvala, který čtvrtou erzetu vyhrál, ale po následující musel odstoupit.

V jedenáctém závodě šampionátu se jezdci musejí vyrovnat s nástrahami šotolinové i asfaltové trati. "Auto je plné prachu, sotva vidím a mám pocit, že v kabině je tak 100 stupňů. To se pak člověk dost těžko soustředí," prohlásil Östberg.

Jezdce čeká ještě 13 měřených úseků. Vítěz dojede do cíle poslední rychlostní zkoušky ve městě Salou jižně od Barcelony v neděli ve 14 hodin.

reklama