reklama

Vstup do Mexické rallye zvládl nejlépe Neuville, Loeb je desátý

Thierry Neuville Thierry Neuville autor: Hyundai Motorsport
Mexickou rallye vede po úvodní rychlostní zkoušce Belgičan Neuville.

Guanajuato - Belgičan Thierry Neuville vyhrál úvodní městskou rychlostní zkoušku Mexické rallye. Vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství světa a tovární jezdec Hyundai porazil druhého Otta Tänaka z Estonska ve Fordu na trati dlouhé 2,53 km o 1,9 sekundy. Třetí je s odstupem další desetiny sekundy Francouz Sébastien Ogier.

"Je to skvělý začátek, ale máme před sebou obtížný víkend," řekl Neuville. Na posádky čekají náročné šotolinové tratě, vysoké teploty a jízda ve vysoké nadmořské výšce. "Už se na to všechno těším," podotkl belgický pilot, který má po dvou závodech náskok deseti bodů na úřadujícího šampiona Ogiera.

Rozdíly mezi elitními jezdci jsou podle očekávání jen minimální. Dvanáctý Švéd Pontus Tidemand, tovární jezdec Škody, ztrácí na Neuvillea jen 4,9 sekundy.

Desátým časem vstoupil do rallye devítinásobný světový šampion Sébastien Loeb, který MS opustil v roce 2012 a poté si připsal jen několik příležitostných startů. Od prvního místa jej v noční městské erzetě, ve které piloti jezdili v Guanajuatu i podzemními tunely, dělilo 4,7 sekundy.

Mexická rallye v  pátek pokračuje devíti rychlostními zkouškami. První etapa skončí v noci na sobotu evropského času.

Klec na jezdce, nebo svatozář? Nové formule 1 vyrazily na trať, Alonso přišel o kolo Klec na jezdce, nebo svatozář? Nové formule 1 vyrazily na trať, Alonso přišel o kolo Prohlédněte zde

Mexická rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - po první rychlostní zkoušce:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 2:06,7, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -1,9, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -2,0, 4. Latvala, Anttila -2,5, 5. Lappi, Ferm (všichni Fin./Toyota Yaris) -2,9, 6. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -3,2.

reklama