reklama

Vstup do Rallye Šumava zvládl nejlépe Kopecký, druhý je Černý před Pechem

To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 Prohlédněte si fotografie z 52. ročníku Rallye Šumava Klatovy, kterým pokračoval TrueCam MČR v automobilových soutěžích. Foto: Jiří Šimeček
Rallye Šumava Klatovy nejlépe rozjel Jan Kopecký, který letos útočí na třetí vítězství v řadě. Druhý je prozatím Jan Černý před Václavem Pechem.

Klatovy - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký úspěšně vstoupil do Rallye Šumava Klatovy a po první etapě vede s půlminutovým náskokem před Janem Černým. Třetí místo v druhém závodu seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích zatím drží Václav Pech.

Kopecký, který útočí na Šumavě na třetí výhru za sebou a celkově čtvrtý triumf v kariéře, zatím vyhrál všechny čtyři měřené testy. První etapa jich měla obsahovat pět, ale poslední erzeta byla zrušena kvůli oleji na trati.

"Auto funguje skvěle. Oproti Valašce jsme trochu změnili nastavení a jsem moc spokojený," uvedl Kopecký pro mediasport.cz. "Vždy se dá jet rychleji, ale nastavili jsme správné tempo. Ještě můžeme zatáhnout, ale teď by to bylo zbytečné," řekl obhájce titulu.

O vítězi 52. ročníku rallye se rozhodne v sobotu, kdy je na programu zbývajících osm rychlostních zkoušek. Vítěz bude v Klatovech dekorován před 19. hodinou.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 4 RZ:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 27:49,5, 2. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -30,6, 3. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -32,9, 4. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -37,2, 5. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -59,0, 6. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -59,5.

reklama