Vstup do Rallye Šumava zvládl nejlépe Kopecký, druhý je Černý před Pechem

To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1
Úplně nespokojený nemusel být ani sám Landa,...
... protože na rozdíl od první soutěže domácího šampionátu svoji Škodu Fabia R5 nerozbil.
Další zajímavou postavou na startovní listině byl Eric Comas. Francouz, jenž startoval v 59 Grand Prix formule 1 a v roce 1992 mu po havárii zachránil život Ayrton Senna, nyní závodí s legendární Lancií Stratos HF. V souběžně konané Historic Vltava Rallye mu patřila příčka nejvyšší.
Pro vítězství si v "hlavní" rallye dojel Jan Kopecký, který na Šumavě získal třetí výhru za sebou a celkově čtvrtý triumf v kariéře.
Aktualizováno 21. 4. 2017 23:01
Rallye Šumava Klatovy nejlépe rozjel Jan Kopecký, který letos útočí na třetí vítězství v řadě. Druhý je prozatím Jan Černý před Václavem Pechem.

Klatovy - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký úspěšně vstoupil do Rallye Šumava Klatovy a po první etapě vede s půlminutovým náskokem před Janem Černým. Třetí místo v druhém závodu seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích zatím drží Václav Pech.

Kopecký, který útočí na Šumavě na třetí výhru za sebou a celkově čtvrtý triumf v kariéře, zatím vyhrál všechny čtyři měřené testy. První etapa jich měla obsahovat pět, ale poslední erzeta byla zrušena kvůli oleji na trati.

"Auto funguje skvěle. Oproti Valašce jsme trochu změnili nastavení a jsem moc spokojený," uvedl Kopecký pro mediasport.cz. "Vždy se dá jet rychleji, ale nastavili jsme správné tempo. Ještě můžeme zatáhnout, ale teď by to bylo zbytečné," řekl obhájce titulu.

O vítězi 52. ročníku rallye se rozhodne v sobotu, kdy je na programu zbývajících osm rychlostních zkoušek. Vítěz bude v Klatovech dekorován před 19. hodinou.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 4 RZ:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 27:49,5, 2. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -30,6, 3. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -32,9, 4. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -37,2, 5. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -59,0, 6. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -59,5.