reklama

Rallyeový mistr světa Kopecký získal jedenáctý Zlatý volant

Barum rallye 2018: Jan Kopecký, Škoda Fabia R5 Barum rallye 2018: Jan Kopecký, Škoda Fabia R5 autor: Škoda Auto
Úřadující mistr světa v automobilových soutěžích v kategorii WRC2 Jan Kopecký získal pojedenácté v kariéře Zlatý volant a už jen jeden triumf jej dělí od vyrovnání bilance historického rekordmana ankety Tomáše Engeho.

"Loňská sezona dopadla po sportovní i osobní stránce skvěle. Nic bych neměnil, vše dopadlo perfektně. Volant je nejprestižnější anketa v Česku, jsem rád, že jsem vyhrál. Jen mě mrzí, že je letos volant jen jeden. Zasloužili by si ho i ostatní vítězové," řekl Kopecký s odkazem na to, že další ocenění obdrželi nově zlaté trofeje v podobě vázy.

Češi byli v motoristické "Lize mistrů" druzí. Víc vavřínů loni nasbírali jen Italové Češi byli v motoristické "Lize mistrů" druzí. Víc vavřínů loni nasbírali jen Italové Čtěte zde

Tovární jezdec Škody ovládl kategorii rallye a maratony a zároveň se stal i absolutním vítězem tradiční ankety, která byla slavnostně vyhlášena dnes v Praze. Anketu Zlatá řídítka o nejlepšího motocyklového jezdce vyhrál Jakub Kornfeil.

Stejně jako Kopecký dokázali na loňská vítězství navázat Adam Lacko v kategorii závody na okruzích, Petr Nikodém (autokros a rallyekros) a Patrik Hájek (motokáry). Lacko anketu ovládl potřetí v řadě a počtvrté v kariéře. Hájek, který se loni stal jako první Čech motokárovým mistrem světa, získal již šestý "volant", poprvé se ze zisku trofeje radoval již v roce 2006.

Kategorii závody do vrchu ovládl Lukáš Vojáček, jenž se třetím vítězstvím vyrovnal otci Petrovi. Cenu Elišky Junkové pro nejlepší ženu převzala účastnice Rallye Dakar Olga Roučková, talentem roku se stal sedmnáctiletý automobilový jezdec Petr Semerád.

Zlatá řidítka získal potřetí v kariéře motocyklista Jakub Kornfeil, který se slavnosti nezúčastnil, protože momentálně absolvuje v Jerezu oficiální testy před startem silničního mistrovství světa. Druhý skončil stejně jako loni freestyle motokrosař Libor Podmol a třetí místo obsadil Karel Abraham.

Hlasování zástupce Aktuálně.cz

Zlatý volant

Závody na okruzích
1. Adam Lacko
2. Josef Král
3. Filip Salaquarda

Rallye a maratony
1. Jan Kopecký
2. Martin Prokop
3. Martin Macík

Autokros a rallyekros
1. Petr Nikodém
2. Václav Fejfar
3. Jakub Novotný

Závody do vrchu
1. Lukáš Vojáček
2. Vladimír Vitver
3. Petr Trnka

Motokáry
1. Patrik Hájek
2. Adam Kout
3. Roman Staněk

Cena Elišky Junkové
1. Sandra Pokorná
2. Olga Roučková
3. Gabriela Sajlerová

Zlatá řidítka
1. Jakub Kornfeil
2. Libor Podmol
3. Josef Franc

Talent roku
1. Petr Semerád
2. Petr Ptáček jr
3. Filip Salač

Obdobně jako v minulých letech byli oceněny i výrazné postavy světového motorsportu. Trofeje si za celoživotní přínos odnesli bývalý pilot F1 Ralf Schumacher z Německa a brazilská motocyklová legenda Alex Barros a čestné ocenění Osobnost světového motorsportu převzal stále aktivní závodník a úřadující vítěz Světového poháru WTCR Gabriele Tarquini z Itálie.

O nejlepších českých automobilových a motocyklových sportovcích rozhodlo 24 členů odborné poroty a historicky poprvé promluvili vahou jedné třetiny do výsledků i fanoušci, kteří udělili téměř 20.000 hlasů.

Nejvíce jich dostal dakarový jezdec Martin Macík, který se právě díky 3068 hlasům veřejnosti posunul ve své kategorii na třetí místo. "Hlasování veřejnosti se osvědčilo. Nikdo se nesnažil podvádět a musím říci, že čeští fanoušci mají i vysokou míru odbornosti," řekla výkonná ředitelka pořádající Agentury Pozitif Jana Svobodová.

42. ročník ankety Zlatý volant:

Závody na okruzích: 1. Adam Lacko (55,67 bodu), 2. Josef Král (36,98), 3. Filip Salaquarda (18,36).

Automobilové soutěže a maratony: 1. Jan Kopecký (66,36), 2. Martin Prokop (38,71), 3. Martin Macík (14,67).

Závody do vrchu: 1. Lukáš Vojáček (46,44), 2. Vladimír Vitver (16,33), 3. Václav Janík (14,65).

Autokros a rallyekros: 1. Petr Nikodém (36,67), 2. Václav Fejfar (32,55), 3. Jakub Kubíček (11,19).

Motokáry: 1. Patrik Hájek (51,29), 2. Adam Kout (39,00), 3. Roman Staněk (14,42).

Cena Elišky Junkové (pro nejlepší ženu): 1. Olga Roučková (32,65), 2. Sandra Pokorná (24,39), 3. Gabriela Novotná (23,37).

Talent roku: 1. Petr Semerád (46,00), 2. Petr Ptáček ml. (22,43), 3. Filip Salač (20,47).

13. ročník ankety Zlatá řídítka: 1. Jakub Kornfeil (57,33), 2. Libor Podmol (22,70), 3. Karel Abraham (18,66).

14. ročník fotografické soutěže Zlaté oko: Jiří Křenek - Rozloučení Fernanda Alonsa s F1.

Sportovní automobil roku: Subaru BRZ.

Motocykl roku: BMW R1250 RT.

Ecocar: Mitsubishi Outlander PHEV.

Motoristická událost roku: Barum Czech rallye Zlín.

reklama