reklama

Red Bull se chystá v Silverstone zasadit další úder

Sejdou se v Silverstone na prvních dvou příčkách opět monoposty Red Bull? Sejdou se v Silverstone na prvních dvou příčkách opět monoposty Red Bull? autor: Infiniti Red Bull Racing - Paul Gilham/Getty Images
Formule 1 míří o víkendu do Silverstone, kde se nejvíce daří týmu Red Bull. Vyhrál tři ze čtyř předchozích Velkých cen Velké Británie.

Silverstone - Formule 1 míří o víkendu do Silverstone, kde se nejvíce daří týmu Red Bull. Vyhrál tři ze čtyř předchozích Velkých cen Velké Británie. A letos nejsou ambice obhájce Poháru konstruktérů o nic menší.

Tady vládne Red Bull

Tenze mezi oba piloty, Sebastianem Vettelem a Markem Webberem, zajisté výrazně klesne po Australanově oznámení o odchodu do světa sportovních vozů. Vettel se tak může cítit jako jasná jednička a zaměřit se jen na souboje se svými soupeři.

Od roku 2010, kdy areál v Sliverstone včetně samotného okruhu doznal radikálních změn, jako by byla tato britská trať postavena na míru právě monopostům Red Bull. Nejprve zde vyhrál Vettel, pak dva roky zpátky a loni Webber. Jen v roce 2011 kraloval Fernando Alonso ve Ferrari, ale to bylo kvůli dočasnému zákazu „redbullích“ difuzorů.

Králové rychlých zatáček

Suma sumárum, hledáte-li favorita Grand Prix Prix Británie, najdete ho v kokpitu Red Bullu. Samozřejmě Alonso, Kimi RäikkönenLotusu ani duo od Mercedesu Lewis Hamilton - Nico Rosberg nebude chtít utéct „z ringu“ bez boje, jenž všichni pronásledovatelé to budou mít hodně těžké.  Vettel  není jen rychlý, on je především velmi vyrovnaný.

„V Malajsii je také hodně rychlých zatáček a nám se tam dařilo. Analyzovali jsme některé problémy, které nás trápily v Barceloně, a věříme, že si formu přivážíme i do Silverstone,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Diváci se zatím o lístky neperou

Závod v Silverstone je téměř pro všechny týmy domácím. Force India (dříve Spyker a úplně původně Jordan) má sídlo hned vedle okruhu a také další stáje, byť některé z nich jezdí pod jinou vlajkou podobně jako „indická“ stáj (Red Bull, Marussia, Caterham) sídli co by vrtulníkem doskočil od slovutného okruhu.

Vrásky na čele mají pořadatelé z mizerného předprodeje vstupenek. Po loňské promočené sobotě, kdy se na travnatých parkovištích auta bořila v bahně, se britští fanoušci do Silverstone moc nehrnou. Navíc domácí piloti nezačali sezonu nijak oslnivě.  Proto se také poprvé po devíti letech vrací prodej lístků v den závodu přímo před brány okruhu.

Závodní víkend v Silverstone startuje pátečními dvěma tréninky, v sobotu je po třetím tréninku na programu kvalifikace. Samotná Velká cena Velké Británie formule 1 je na programu v neděli ve 14:00 hodin našeho času a sledovat živě ji můžete ZDE.

Program Velké ceny Velké Británie:

Den událost čas
Pátek první trénink 11:00
Pátek druhý trénink 15:00
Sobota třetí trénink 11:00
Sobota kvalifikace 14:00
Neděle Grand Prix 14:00


reklama