reklama

Prokop v Monte Carlu sahá po desítce, Loeb všechny válcuje

Sébastien Loeb ani ve čtyřiceti letech neztratil nic ze svého soutěžáckého umění. Sébastien Loeb ani ve čtyřiceti letech neztratil nic ze svého soutěžáckého umění. autor: Citroën
Martin Prokop s Fordem Fiesta RS WRC je po první etapě Rallye Monte Carlo pouhou vteřinu a tři desetiny od bodované desítky.

Gap - Martin Prokop s Fordem Fiesta RS WRC je po první etapě Rallye Monte Carlo pouhou vteřinu a tři desetiny od bodované desítky. Českému jezdci po dvou dnešních rychlostních zkouškách patří jedenáctá pozice.

Zatím suverénně si po roční pauze počíná devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb. 40letý Francouz s Citroënem DS3 WRC vede do 13,3 vteřiny před svým krajanem a obhájcem titulu Sébastienem Ogierem ve Volkswagenu Polo R WRC. Na pomyslné stupně vítězů se vešel ještě jeho stájový kolega Jarri-Matti Latvala z Finska.

"Co se mě týče, jsem trochu nervózní, už bych chtěl sedět ve svém autě," řekl před dnešním startem soutěže Prokop.

Se svým výkonem byl po 41 "ostrých" kilometrech pilot stáje Jipocar Czech National Team vcelku spokojený: "Dneska to docela šlo. Hlavní bylo v pohodě dojet, což sem i povedlo."

Naopak hned v úvodní den se dostal do potíží bývalý pilot formule 1 Robert Kubica. Polák dostal v druhé RZ smyk a jeho Fiestě vypadlo napájení.

"Najednou zhasla světla a vůz nechtěl dlouhé minutý naskočit. Rozjeli jsme se, až když jsem ho resetoval," sdělil Kubica, který v této "erzetě" ztratil téměř pět minut.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (po 2 z 15 RZ):

1. Loeb, Elena (Fr./Citroën DS3) 30:08,2, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -13,3, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -36,1, 4. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -38,6, 5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -47,4, 6. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -59,8, ...11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -1:18,9.

reklama