reklama

Rossi chce ještě tři roky jezdit, pak možná skončí

autor: Reuters
Rossi chce letos prodloužit smlouvu o dva roky

Madonna di Campiglio - Ještě tři roky závodit za Ducati a pak ukončit kariéru. Takové plány se honí hlavou sedminásobnému mistrovi světa v královské motocyklové třídě Valentinu Rossimu.

Italský jezdec, který v únoru oslaví 33. narozeniny, má s Ducati aktuální smlouvu ještě na letošní sezonu.

"Rád bych kontrakt prodloužil o dva roky, možná to bude můj poslední. Pak budu přemýšlet o tom jak si užívat," řekl dnes novinářům v Madonně di Campiglio Rossi, jenž má ve sbírce celkem devět titulů mistra světa. 

Čtěte také:
Pešek bude v příštím roce jezdit MS supersportů

Po přestupu k italské značce prožil bývalý jezdec Hondy a Yamahy loni nejhorší sezonu v MotoGP. Jeho nejlepším výsledkem bylo třetí místo ve francouzské Grand Prix, celkově skončil sedmý. Vůbec poprvé v kariéře nevyhrál za sezonu ani jeden závod.

"Když jsem v Ducati začínal, chtěli jsme vyhrávat. V minulé sezoně jsme měli k vítězství daleko. Našim cílům jsme se nepřiblížili. Rád bych tady něco vyhrál a pomohl Ducati k vzestupu," prohlásil Rossi.

Motocyklový šampionát zavítal do Japonska, Simoncelli skončil v kotrmelcích Motocyklový šampionát zavítal do Japonska, Simoncelli skončil v kotrmelcích Prohlédněte zde

reklama