reklama

Rossi je pro formuli starý, tvrdí Fisichella

ŘÍM - Přestup Valentina Rossiho z jedné stopy za volant formule 1 je stále velmi propíraným tématem. Ačkoliv by k případnému přesunu motocyklového šampióna na čtyři kola mělo dojít až v sezóně 2007, cítí potřebu se k tomu vyjádřit už nyní většina motorist

Fisichella, který začal kariéru v motokárách už jako chlapec, tvrdí, že 26letý Rossi postrádá dostatek zkušeností, aby mohl udělat ve formuli 1 díru do světa. A to přesto, že by byl členem špičkového týmu z Maranella.

"Na motorkách je fantastický, skvělý šampión, jenže pro formuli 1 je už příliš starý. Rozhodně nemá zkušenosti někoho, kdo se v tomhle světě začal pohybovat už od osmi," utrousil dvaatřicetiletý pilot Renaultu, který v kariéře dokázal vyhrát dvě Velké ceny.

Fisichellu nepřesvědčily ani vcelku povedené testy, které Rossi u Ferrari absolvoval. Považuje námluvy čtyřnásobného mistra světa v silničních motocyklech a rudé stáje za mediální divadélko. Ani skutečnost, že Ferrari nabídlo Rossimu pravidelné "projížďky", Fisichellu nevyvádí z míry. "Je to prostě kvůli publicitě," má jasno. Což je jistě také pravda, neboť Rossi je doma v Itálii nesmírně populární.

Fisichella se poprvé ve formuli 1 objevil v roce 1996, od té doby vystřídal pět týmů. Ačkoliv je Ital, italská stáj Ferrari jej nikdy neoslovila. V této sezóně hájí barvy Renaultu a libuje si, že prvně v kariéře sedí ve skutečně konkurenceschopném voze. Na boj o titul ovšem hledí z pozadí, o ten se perou jeho týmový kolega Fernando Alonso a Kimi Räikkönen z McLarenu.

reklama