reklama

Rossi má letos zálusk na dva tituly. V Moto3 mají zabojovat mladíci

Valentino Rossi neztrácí ani v 37 letech nic ze své touhy vítězit. Valentino Rossi neztrácí ani v 37 letech nic ze své touhy vítězit. autor: Movistar Yamaha MotoGP
Valentino Rossi chce také letos ve třídě MotoGP bojovat o svůj už desátý titul mistra světa silničních motocyklů. Navíc v Moto3 má vlastní stáj, která chce také vítězit.

Losail - I když Valentino Rossi loni přišel o korunu šampiona MotoGP po kontroverzním trestu, jenž ho pro poslední závod sezony poslal na samý chvost startovního roštu, 37letý Ital nepodlehl splínu a letos se chce porvat o svůj jubilejní desátý titul mistra světa. Navíc jeho tým v Moto3 také myslí na nejvyšší mety.

Tovární jezdec Yamahy je i letos pasován mezi jednoho ze čtyř hlavních favoritů seriálu. Po boku týmového kolegy a obhájce titulu Jorge Lorenza a dua od Hondy Marc Marquez - Dani Pedrosa.

Pět bodů mezi radostí a smutkem

Se dvěma ze tří Španělů má z loňska nevyrovnané účty. Po kolizi s Marquzem v GP Malajsie, o níž dodnes nikdo pořádně neví, zda byla úmyslná, či ne (video najdete ZDE) byl potrestán a v důsledku toho v závěrečném podniku sezony ve Valencii nedokázal z posledního místa udržet svůj náskok v čele seriálu před Lorenzem. V konečném účtování je dělilo pouhých pět bodů.

Komplikace ze závěru sezony ale Rossi před nedělním startem Grand Prix Kataru hází za hlavu. "Poslední závod uplynulé sezony přinesl něco navíc. Ale je to minulost a letos se pokusíme vybojovat další skvělý souboj," řekl italský jezdec v Losailu, dějišti úvodního podniku nového ročníku světového šampionátu silničních motocyklů.

Lepší Micheliny i motorka

Optimismus Rossimu přidaly i dobré časy v oficiálních testech, které tradičně probíhaly v Losailu pod umělým osvětlením.

"Letos to bude zajímavé, protože se toho kvůli novým pneumatikám Michelin i upravenému elektronickému systému hodně změnilo. Osobně jsem ale spokojený, protože jsem se bál jízdy na Michelinech, na nichž jsme loni měli problémy. Ale pneumatiky se hodně zlepšily a naši kluci v Japonsku udělali také velký kus práce," dodal Rossi.

"Přišel čas vítězit"

Populární "Doktor" má navíc už třetí během svého tradičního rituální při sledování startu nejslabší třídy Moto3 a očích své tři svěřence ze stáje VR46. Především vítěz šesti Velkých cen a loni celkově čtvrtý Romano Fenati by mohl splnit sen šéfa týmu o dalším mistrovském titulu.

"Je to tým, který může myslet na nejvyšší příčku. Přišel čas vítězit a já jsem připraven," řekl 20letý rodák ze střední Itálie.

V ideálním případě by Italové mohli slavit double, šampiona v nejvyšší i nejnižší třídě.

reklama