reklama

Kung-fu Bivoj a Doktorovo koleno. Rossiho souboj s Marquezem baví internet

"Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci. "Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci. autor: Los Minibikers via Twitter
Kontroverzní kolize Valentina Rossiho a Marca Marqueze v nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP se stala vítaným soustem pro internetové vtipálky. Rossi se objevuje jako drsný bojovní i následovník Maradonovy "Boží ruky".

Praha - Ať už si o kolizi Valentina Rossiho a Marca Marqueze v  nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP myslíte cokoliv, jedno je jasné: incident končící pádem španělského jezdce se rázem stal internetovým fenoménem.

Ještě během Grand Prix se na Faceooku, Twitteru a různých diskusních serverech řešilo, kdo měl v kontaktu "pravdu" a jestli Rossi svého soupeře sestřelil nebo se jen bránil ataku mladého pilota hondy.

Ale už o pár desítek minut později se vyrojily první vtipné obrázky, které doslova zaplavily celosvětovou síť. Rossi je na nich často zobrazován jako bojovník.

Ital prý umí takové kung-fu, že i soupeře sestřelí z motocyklu.

Zákrok byl prý natolik efektní, že by si zasloužil zfilmovat jako další díl Kung Fu Pandy.

To, že se v neděli něco "semele", se dalo odečíst už z Italových výroků před závodem, kdy Marqueze a jeho styl jízdy tvrdě kritizoval.

Už tehdy se objevil obrázek našinci silně připomínající pověst o Bivojovi, jenž donesl kance z Kavčí hory až na Libušín a za to dostal ruku sličné Kazi.

Nejednoho výtečníka napadla paralela mezi Rossiho kolenem a gólem "Boží ruky" Diega Maradony na MS 1986. Tak "Doktorovo" koleno" ztvárnili autoři populárních kreslených videí ze světa MotoGP Los Minibikers.

A ještě jednou Rossi á la Maradona, tentokrát jde o upravený obrázek onoho podivného Argentincova gólu.

Počítačoví pamětníci hned vytáhli na svět hru o ilegálních motocyklových závodech Road Rash, která byla populární počátkem 90. let minulého století. Takhle nějak by vypadal její obal, pokud by se objevila nová reedice.

reklama