reklama

Rozhodnou petrodolary? Ferrari se prý uchází o Maldonada

Pastor Maldonado se s Fernandem Alonsem sešel na stupních vítězů loňské Velké ceny Španělska, kterou Venezuelan nečekaně vyhrál. Pastor Maldonado se s Fernandem Alonsem sešel na stupních vítězů loňské Velké ceny Španělska, kterou Venezuelan nečekaně vyhrál. autor: :Lorenzo Bellanca/LAT Photographic pro Williams F1 Team
Venezuelský pilot formule 1 Pastor Maldonado má za sebou národní ropnou společnost PDVSA, která sponzoruje jeho závodění.

Caracas - I když má Pastor Maldonado pověst jezdce, který ve formuli 1 častěji bourá než boduje, má jedno obrovské plus. Stojí za ním venezuelský státní ropný gigant PDVSA, který každý rok zaplatí desítky milionů dolarů.

A to je dnes velmi pádný argument. Tolik, že o angažování Maldonada údajně stojí tým Ferrari. Alespoň to tvrdí novinář Carlos Gonzales ve venezuelském deníku Ultimas Noticias.

Velmi blízký zdroj

Možná se ptáte, proč je tolik rozruchu kolem jednoho článku? Jenže  jednak má Ultimas Noticias blízko k venezuelské vládě, která rozhoduje o použití výnosů firmy PDVSA, a navíc jeho autor má k formuli 1 mnohem blíž, než by se zdálo.

Gonzales je totiž otcem 27letého Rodolfa "Speedy" Gonzalese, který je momentálně testovacím jezdcem stáje F1 Marussia. Samozřejmě také díky ropným dolarům, protože ve své kariéře vyhrál pouze národní třídu britské Formule 3 a například v loňské sezoně GP2 byl až 22.

Životní sen

Proti němu je Maldonado, který loni senzačně vyhrál Grand Prix Španělska, učiněnou superhvězdou.

Pokud by Venezuelan dokázal vytlačit Felipeho Massu a dostat se po bok Fernanda Alonsa, splnil by si tím životní sen. Ale zatím k němu má hodně daleko, protože Ferrari má řadu vlastních mladých pilotů v čele s Julesem Bianchim, kterého tým z Maranella letos "půjčil" do Marussie.

reklama