Aktualizováno 12. 9. 2015 16:44
Výsledky Velké ceny San Marina silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na KTM třídy Moto3. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Misano - Českým motocyklovým závodníkům ve třídě Moto3 se v kvalifikaci Velké ceny San Marina nedařilo. Jakub Kornfeil až obsadil dvacátou příčku a Karel Hanika skončil ještě čtyři místa za ním.Na 24. pozici skončil také Karel Abraham ve třídě MotoGP..

Při minulém závodě seriálu mistrovství světa ve Velké Británii byl přitom Hanika druhý v kvalifikaci a Kornfeil skončil druhý v závodě.

Při tomto závodním víkendu si ale zkušenější z českého dua, který před dvěma týdny poprvé v kariéře vystoupil na stupně vítězů, stěžoval na problémy s motorkou. Na sociálních sítích si posteskl, že jeho tým neustále hledá nastavení poté, co dostal na svůj motocykl KTM nový rám a kyvnou vidlici. Navíc se při pátečních trénincích objevily také problémy se spojkou a motorem.

V kvalifikaci ztratil Kornfeil 1,214 sekundy na nejrychlejšího Eneu Bastianiniho z Itálie a do nedělního závodu odstartuje ze sedmé řady. Nezvykle až z osmé řady vyrazí Hanika, který v aktuální sezoně třikrát skončil v kvalifikaci na stupních vítězů. Za Bastianinim zaostal o 1,412 sekundy.

Kvalifikaci nejsilnější kategorie vyhrál Španěl Jorge Lorenzo, který je největším soupeřem lídra šampionátu Valentina Rossiho v boji o světový titul. Rossi vyrazí do závodu ze třetího místa, mezi Španěla a Itala se vklínil další španělský závodník Marc Márquez.

Abraham, jenž v červnu podstoupil operaci vykloubeného palce na levé noze, odstartuje z osmé řady. Stejně jako před dvěma týdny v Silverstonu v kvalifikaci porazil jen domácího Alexe de Angelise.

Kvalifikace na Velkou cena San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:42,486, 2. Binder (JAR/KTM) -0,037, 3. Kent (Brit./Honda) -0,296, ...20. Kornfeil -1,214, 24. Hanika (oba ČR/KTM) -1,412.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:36,754, 2. Rins -0,002, 3. Rabat (oba Šp./Kalex) -0,100.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:32,146, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,106, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,212, ...24. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.