reklama

Sauber vyhodil De la Rosu. Nahradí ho Heidfeld

Nick Heidfeld Nick Heidfeld autor: Reuters
Nick Heidfeld dokončí ve stáji Sauber sezonu

Berlín - Ještě nedávno opustil stáj Mercedes GP, aby mohl pomoci testovat pneumatiky značky Pirelli. Teď se ale německý závodník Nick Heidfeld vrací do světa formule 1.

Konkrétně bude hájit barvy stáje Sauber, která naopak poměrně překvapivě rozvázala spolupráci s Pedrem de la Rosou.

Čtěte také:
VIDEO Hrůzný okamžik v Monze, mechanika přejela formule
Heidfeld opouští Mercedes GP. Bude pomáhat Pirelli

"Bylo to těžké rozhodnutí. Chtěl bych Pedrovi popřát za profesionální přístup. Nick pro nás ale představuje jezdce, který velmi dobře ví, jak zhodnotit potenciál našeho vozu," citují stránky Autosportu šéfa stáje Petera Saubera.

De la Rosa má aktuálně na svém kontě šest bodů a patří mu čtrnácté místo. Konec v týmu ho navíc překvapil.

"Jsem překvapen, jak se tým rozhodl, ale respektuji to a chtěl bych mu popřát do konce sezony hodně štěstí," tvrdí španělský závodník.

Frenetičtí diváci a triumf Ferrari. Taková byla VC Itálie Frenetičtí diváci a triumf Ferrari. Taková byla VC Itálie Prohlédněte zde

Neméně překvapený byl i Nick Heidfeld, jenž se před pár týdny rozloučil s pozicí testovacího jezdce ve stáji Mercedes GP. Teď má šanci znovu zabojovat mezi nejlepšími. Ovšem smlouva se zatím vztahuje jen do konce sezony.

"Těším se jako blázen, dostal jsem šanci závodit znovu ve formul 1. Po událostech z posledních měsíců jsem motivovaný tak, jako nikdy," potvrdil na závěr i Heidfeld, který ve stejné stáji působil také v letech 2001 - 2003.


reklama