reklama

Schumacher dobil baterky a těší se na ostrý test F1

Michael Schumacher při testech v Jerezu. Michael Schumacher při testech v Jerezu. autor: Reuters
"Schumi" má za sebou testování v Jerezu

Jerez - Tři dny testování ve španělském Jerezu na monopostu pro GP2 má za sebou sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher. A nemůže si výsledky vynachválit.

"Testování bylo skvělé. První dva dny nás trošku omezovalo počasí, ale třetí den jsme to stihli hodně, včetně simulace závodění na mokré trati," uvedl Schumacher na svých osobních stránkách.  

"Všechno vyšlo ještě lépe, než jsme čekali. V autě jsem se okamžitě cítil dobře, jako bych vůbec nikdy neodešel," tvrdí pilot stáje Mercedes GP, který se do světa rychlých vozů vrací po třech letech.

Čtěte také: Brawn má jasno: Schumacher si dojede pro osmý titul

Německý pilot v Jerezu testoval na vývojovém voze určeném pro sérii GP2, neboť oficiální testy s monopostem pro další sezonu formule 1 FIA naplánovala až na únor. Do té doby nikdo s oficiálními vozy testovat nesmí.

Schumacher s Vettelem opět triiumfovali nad Buttonem Schumacher s Vettelem opět triiumfovali nad Buttonem Prohlédněte zde

"Ve formuli to bude něco jiného, působí na vás mnohem větší síly, nedá se to srovnávat. Proto se nemůžu dočkat únorového testování (s oficiálním monopostem Mercedes GP). Teprve pak budu moci říci, že jsem zpátky," tvrdí Schumacher.

Následky motocyklové nehody prý již vymizely

Důležitou zprávou pro fanoušky Schumachera také je, že jeho zdravotní stav je podle všeho stoprocentní a netrpí již žádnými následky nehody na motocyklu z loňského roku.

Michael Schumacher v Jerezu Foto: Reuters

Bolesti krku mu totiž zabránily, aby se do kokpitu formule 1 vrátil už loni v létě, kdy Ferrari (marně) hledalo náhradu za zraněného Felipe Massu.

"Následky nehody už jsou pryč. Jsem si jistý, že s krkem už nebudu mít žádné problémy," prohlásil sedminásobný šampion.

"Již od prosince velice pečlivě cvičím a cítím se extrémně čerstvý a fit," ujistil fanoušky Schumacher, který nezávodil od roku 2006. "Je to jako bych znovu dobil baterky."

FIA oficiální testy s novými monoposty, které stáje představí na přelomu ledna a února, v této sezoně povolila pouze ve vybraných únorových datech a na okruzích ve Valencii, Jerezu a Katalánsku.

Týmy mají povoleno během testování ujet během 15 dní maximálně 15 000 kilometrů, přičemž během sezony se již testovat s monoposty nesmí, s výjimkou nasazení absolutních nováčků F1, kteří by jinak měli možnost okusit vůz až při oficiálním tréninku před závodem.

Nová sezona formule 1 startuje 14. března Velkou cenou Bahrajnu.

reklama