reklama

Schumacher: Neodepisujte Mercedes po jednom závodě

Michael Schumacher. Michael Schumacher. autor: Reuters
Mercedes má za sebou nepovedenou VC Austrálie

Londýn - Stáji formule 1 Mercedes GP se sice příliš nevydařila nedávná VC Austrálie, ale přesto ještě není na čase ji odepsat. To si myslí německá legenda a pilot Mercedesu Michael Schumacher.

Sedminásobný mistr světa přitom úvodní Velkou cenu ročníku, která se jela o víkendu v Melbourne, nejprve zahájil nevýraznou kvalifikací a stejně jako jeho týmový kolega Nico Rosberg samotný závod nedojel, když jej zastavil defekt.

"Není pochyb o tom, že se nám povede lépe, než v prvním závodě," věří týden před Velkou cenou Malajsie Schumacher. "Další Grand Prix je pro nás výzvou. Rozhodně nás neodepisujte. Určitě budeme lepší."

Čtěte také: Charouz: Vettel ještě zrychlí. A Schumi věk nezastaví

V podobně bojovné náladě je před závodem na okruhu Sepang také týmový kolega německého veterána Nico Rosberg. "V Austrálii to bylo těžké, ale jsme si jistí, že v Malajsii bude náš monopost spolehlivější."

"Myslím, že (příští) neděli mnoho lidí překvapíme. Z posledních testů v Barceloně víme, že máme rychlé auto, takže jde jen o to, prokázat jeho potenciál," dodal německý mladík, sedmý muž celkového pořadí loňského ročníku.

Velká cena Malajsie startuje již příští pátek prvními tréninky, start nedělního závodu je naplánován na deset hodin dopoledne středoevropského času.

reklama