reklama

Schumacher odmítl nabídku šéfovat týmu Ferrari

Michael Schumacher si v listopadu užíval tradiční závody motokár v brazilském Florianopolisu. Michael Schumacher si v listopadu užíval tradiční závody motokár v brazilském Florianopolisu. autor: Reuters
Jean Todt chtěl Schumachera jako svého nástupce

Milán - Sedminásobný mistr světa formule jedna, Němec Michael Schumacher, odmítl nabídku Jeana Todta stát se jeho nástupcem na postu sportovního ředitele stáje Ferrari.

Tím se ale nakonec stal Stefano Domenicali a Todt se posunul na místo výkonného ředitele.

Jean Todt ale v rozhovoru pro německý list Auto Motor und Sport prohlásil, že ideálního kandidáta viděl právě v nejúspěšnějším jezdci v historii italské stáje.

Ferrari oživuje kauzu špionáž: McLaren falšoval podpisy - čtěte ZDE

"Michael Schumacher by byl nejlepším mužem pro tuhle práci, ale nechtěl ji," cituje server autosport.com Todtovo vyjádření.

Odstupující šéf týmu také v průběhu minulé sezony jednal s bývalým technickým ředitelem týmu z Maranella, Rossem Brawnem, který se vloni v listopadu upsal Hondě.

"Ross je skvělý muž a jeho úspěchy, kterých s Ferrari dosáhl, mluví za vše," řekl Todt.

"Mluvili jsme spolu dlouho - o tom, co je dobré pro něho i pro nás. Dlouhodobě je ale pro obě strany lepší, že šel k Hondě a my jsme obsadili místo šéfa z vnitřních zdrojů," pokračuje nový nejvyšší představitel týmu.

"Ross je nyní náš soupeř, ale zůstane přítelem Ferrari i mě osobně," dodal Jean Todt. Ten si také plánuje, že v příští sezoně navštíví několik závodů, ale ještě neví, kolik bude mít jako výkonný ředitel povinností.

"Posledních patnáct let si představuji, že se budu na velkou cenu dívat v klidu v televizi. Ale je jedno, jestli jsem na trati, nebo ne, pro mě bude formule vždycky stresující. Alespoň do té doby, než skončím u Ferrari," přemítal Jean Todt.

reklama