reklama

Schumacher potvrdil i Ferrari: Plánuji návrat do F1

Michael Schumacher Michael Schumacher autor: Reuters
Asi je to jeho dvojče, je ohromen Di Montezemolo

Londýn - Velký comeback je na spadnutí - Michael Schumacher se chce vrátit do světa formule 1.

Chystaný návrat čtyřicetiletého závodníka do světa rychlých vozů potvrdili v pátek i čelní představitelé Ferrari, kde Schumacher nyní zastával roli konzultanta.

Několikanásobného mistra světa láká do svých řad stáj Mercedes GP, kde už nyní působí Nico Rosberg.

Čtěte také: Schumacher do Mercedesu? Rozhodne se po Novém roce

"Mluvil jsem s ním ve středu a řekl mi, že je to velmi, velmi silná možnost, ale ještě prý není stoprocentně rozhodnutý," uvedl na stránkách BBC prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

Italská stáj již dříve proklamovala, že pokud bude chtít Schumacher pokračovat v aktivní kariéře, nebude mu v odchodu do jiného týmu bránit. Je ovšem evidentní, že nové skutečnosti Di Montezemola překvapily.

"Chlapík jménem Michael Schumacher nám v Monze řekl, že chce s námi obnovit kontrakt. A vypadalo to, že chce ukončit svou kariéru ve Ferrari. Ale teď je tady jiný muž, brzy mu bude 41 let, je to Němec a má stejné jméno, přičemž se rozhodl začít novou kariéru."

Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Prohlédněte zde

"Každý ve svém životě dělá to, co má rád a já chápu, že je tu někdo v jednačtyřiceti letech, kdo to chce zkusit znovu."

"Myslím si ale, že je to jenom jeho dvojče, jiný Michael Schumacher, který je stejně starý a chce závodit v příští sezoně za Mercedes GP. Skutečný Michael totiž patří stále Ferrari," zažeroval na závěr di Montezemolo.

Schumacher se chtěl již jednou vrátit v srpnu letošního roku, kdy plánoval ve Ferrari dočasně zaskočit za zraněného Felipeho Massu. Nakonec však z jeho comebacku sešlo, neboť se potýkal se zraněním krku.

Nyní se ale zdá, že už ho od návratu číslo 2 nic nelimituje.  

reklama