reklama

Schumacher představil nový monopost Mercedes GP

Schumacher a Rosberg s novým monopostem. Schumacher a Rosberg s novým monopostem. autor: Reuters
Oficiální představení týmu proběhlo ve Stuttgartu

Stuttgart - Po třech letech si Michael Schumacher užil opět záři reflektorů. Jednačtyřicetiletý pilot se vrací do formule 1 a dnes jeho tým Mercedes GP oficiálně představil svůj vůz a jezdce.

Vedle jednačtyřicetiletého sedminásobného mistra světa bude hájit barvy nové stáje další německý závodník Nico Rosberg.

Schumacher vypadal ve Stuttgartu přirozeně a uvolněně. "Je to skvělý pocit, že jsem zpět. Cítím velké emoce," prohlásil nejlepší pilot v historii formule 1.

Na veřejnosti se objevil poprvé od doby, kdy tým před měsícem oficiálně oznámil jeho návrat do seriálu mistrovství světa. Schumacher opustil svět formule jedna v roce 2006, poté působil jako poradce u Ferrari. Stáji Mercedes se upsal na rok.

Vůz představený veřejnosti byl týž model, s nímž loni Brit Jenson Button získal titul mistra světa. Monopost Brawn GP však doznal designových změn, nové barvy připomínají "stříbrné šípy".

Tak se přezdívá vozům týmu McLaren, které jsou rovněž poháněny agregáty Mercedes od nového vlastníka stáje Brawn GP. Ta loni získala i Pohár konstruktérů.

Na představení auta a týmu byl také šéf McLarenu Martin Whitmarsh, který do svého týmu k Lewisi Hamiltonovi získal právě mistra světa Buttona.

Vůz nové stáje si svůj debut odbude 1. února při testování na okruhu ve Valencii. Šampionát začne 14. března v Bahrajnu.

reklama