reklama

Schumacher: S Mercedesem budeme bojovat o titul

Michael Schumacher při představování vozu W01. Michael Schumacher při představování vozu W01. autor: Reuters
Schumacher chválí monopost Mercedes GP

Jerez - Sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher je přesvědčen, že jeho nová stáj Mercedes GP nebude v novém ročníku formule jen tak do počtu.

Německý tým, který vznikl převzetím Brawn GP Mercedesem, prý dokonce má na to, aby bojoval o titul v seriálu.

"Jsem si naprosto jistý, že máme vůz, který dokáže bojovat o titul," prohlásil pro oficiální stránky nejslavnější motoristické soutěže Schumacher.

Čtěte také: Räikkönen zatím v rallye tápe. A neoslnil ani média

Prohlášení jednačtyřicetiletého Němce je ale třeba brát s rezervou: přes tři roky neseděl v kokpitu soutěžního vozu a navíc může jen stěží porovnat, jak se letošní model liší od toho loňského.

"Těžko říct, jak přesně na tom jsme, obzvlášť pro mě, protože jsem loňský monopost neřídil," připouští "Schumi".

Obrazem: Mercedes GP představil nový monopost i Schumachera Obrazem: Mercedes GP představil nový monopost i Schumachera Prohlédněte zde

Každopádně si je veterán formule 1 jist, že je po tříleté pauze na sezonu plně připraven a že s ním mnohem mladší kolegové musí počítat.

"Řídit zase formuli, to je tak skvělý pocit, který moc dobře znám. Nic se mu nepodobá, miluji to. Vždycky jsem to miloval. V roce 2006 jsem byl jen zcela vyčerpaný, a proto jsem odešel," rozplýval se Němec.

"Tehdy už to dál nešlo. Ale teď mám zase nabité baterky," hlásí Schumacher.

První příležitost ukázat se při ostrém závodě bude mít sedminásobný mistr formule 1 už za čtyřiadvacet dní, kdy startuje Velká cena Bahrajnu

reklama