reklama

Schumacher se z nemocnice vrací domů, rehabilitace pokračuje

OBRAZEM Schumiho zotavení pokračuje. Legenda F1 se nevzdává Michale Schumacher byl propuštěn z nemocnice na domácí léčení. připomeňte si vývoj celého případu Foto: Reuters
"V posledních týdnech a měsících udělal pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová. Další podrobnosti rodina tají.

Laussane - Michael Schumacher se dnes z nemocnice v Laussane vrací domů. Sedminásobný mistr světa formule 1 tam bude pokračovat v rekonvalescenci po těžké nehodě na lyžích, kterou utrpěl loni v prosinci v Méribelu.

"Michael Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Schumacherova rezidence v Glandu na břehu Ženevského jezera je od Lausanne vzdálena pouze 40 kilometrů.

Předpokládá se, že manželka Corinna proměnila část domu ve špičkové rehabilitační pracoviště s nejmodernějšími přístroji a ubytováním pro několik ošetřovatelů.

Podrobnosti ale rodina 45letého Němce úzkostlivě tají. "Prosím jménem rodiny o respektování soukromí, abychom zabránili dalším spekulacím o jeho zdravotním stavu," dodala dnes Kehmová.

Corinn

Přilba zachránkyní života

Schumacher se zranil 29. prosince při nehodě na lyžích na upravené sjezdovce. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku.

Po půl roce ho lékaři z kómatu probrali a propustili na univerzitní kliniku v Laussane, kde začal proces rehabilitace.

Bývalý pilot formule 1 byl známý milovník lyžování, ale v Méribelu upadl a po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

reklama