reklama

Schumacher se znovu vrací do vozu Ferrari. Na test

Michael Schumacher usedne do kokpitu Ferrari i v prosinci. Michael Schumacher usedne do kokpitu Ferrari i v prosinci. autor: Reuters
Německý pilot bude v prosinci testovat vůz v Jerezu

Londýn - Sedminásobný světový šampion formule 1 Michael Schumacher bude v prosinci ve španělském Jerezu znovu testovat monopost stáje Ferrari.

Legenda F1 ukončila po loňské sezoně závodní kariéru, ale před týdnem se vrátila do kokpitu alespoň při testování.

Původně měla Schumacherova spolupráce s italským týmem po dvoudenních testech v Barceloně skončit, ale Ferrari ve čtvrtek oznámilo její pokračování - německý pilot bude pomáhat mistrovské stáji i v prosinci v Jerezu.

Znovu ve formuli:

"Zatím nemáme doladěný program, ale měl by testovat pár dní," oznámil mluvčí Ferrari. Schumacher se vrátil v Barceloně za volant formule jedna jako nejrychlejší muž prvních posezonních testů, ale návrat k závodění prý nechystá.

Vše o dramatickém vyvrcholení sezony F1:

Schumacher se vrátil za volant formule jedna Schumacher se vrátil za volant formule jedna Prohlédněte zde

"Formuli stále miluju a řízení formule jedna je závodnickým vrcholem. Ale nemá to nic společného s mým rozhodnutím ukončit kariéru. To je definitivní," nechal se Schumacher slyšel v Barceloně.

Ferrari sáhlo po osmatřicetiletém bývalém pilotovi hlavně proto, že jako mistr světa jezdil ještě s monoposty, které neměly elektronickou podporu.

To je totiž jedna z hlavních novinek pro příští sezonu: veškeré elektronické pomůcky - jako například kontrola trakce - jsou pro rok 2008 zakázány.

Schumacherovy připomínky tak mohou Ferrari výrazně pomoci při vývoji monopostu pro následující ročník, ve kterém bude italská stáj obhajovat prvenství v Poháru konstruktérů i celkový triumf Kimi Räikkönena.

reklama