reklama

Schumacher váhal tak dlouho, až Mercedes ztratil trpělivost

Michael Schumacher při testování v Mugellu Michael Schumacher při testování v Mugellu
Podle šéfa stáje Mercedes Rosse Brawna se Michael Schumacher připravil o smlouvu se stájí vlastní nerozhodností. Sám totiž ještě neví, zda bude chtít příští rok závodit.

Praha - Jedno už je jisté. Legendární Michael Schumacher v příštím roce nebude závodit v kokpitu formule stáje Mercedes. Může za to jeho vlastní nerozhodnost.

"Michal si pořád nebyl jistý, co chce dělat," řekl šéf stáje Ross Brawn s tím, že Schumacher neuměl jasně říct, zda bude chtít pokračovat i v příští sezoně.

Michael o jednání s Hamiltonem věděl

Německá stáj se proto rozhodla neprodloužit s třiačtyřicetiletým jezdcem smlouvu a dohodla se na spolupráci s Britem Lewisem Hamiltonem.

"O tom jednání ale Michael celou dobu věděl. Je rád, že se týmu podařilo zajistit do budoucna tak dobrou alternativu," prohlásil Bross.

Zda bude ale Schumacher pokračovat někde jinde zatím není jasné. Sám jezdec se ještě nerozhodl, zda prodlouží svou bohatou kariéru.

Nebude mít problém najít jiné angažmá

Slavný německý pilot už jí jednou ukončil v roce 2006, ale čtyři roky na to se vrátil jako člen nového týmu Mercedes. Na stupně vítězů se dostal jen jednou. Letos ve Valencii dojel třetí.

"Pokud se Schumi rozhodne dál závodit, může získat bez problémů angažmá jinde," řekla jeho manažerka Sabina Kehmová. Zájem má prý Sauber.

reklama