reklama

Schumacherův návrat? Nečekejte zázraky, říká jeho šéf

Michael Schumacher se vrátí do kokpitu Ferrari Michael Schumacher se vrátí do kokpitu Ferrari autor: Reuters
Nepřišlo mi, že hledal novou výzvu, říká di Montezemolo

Řím - Zpráva o návratu Michaela Schumachera do světa F1 vzbudila na veřejnosti ohromný zájem. Německý pilot Ferrari zaskočí v dalších závodech světového šampionátu za zraněného Felipeho Massu a vyvolal tak mezi fanoušky vášnivou diskuzi.

Podaří se mu zinscenovat dokonalý comeback nebo spíše ohrožuje své těžce vydobyté renomé z minulých let? Není totiž žádnou novinkou, že tato sezona neběží pro Ferrari zrovna podle plánů.

Čtěte také: Bůh se vrací. Německo oslavuje návrat Schumachera

Všeobecné nadšení ohledně návratu čtyřicetiletého jezdce proto tlumí i jeho šéf, prezident italské stáje Luca di Montezemolo.

"Osobně jsem byl trochu skeptický, nečekal jsem, že se mi ho podaří přesvědčit," uvedl di Montezemolo na stránkách Skysports.

"Vždycky, když jsem s ním mluvil, tak mi říkal, že je se svou pozicí spokojen. Měl i více času na svou rodinu. Nikdy se mi nezdálo, že by se měl nějak nudil nebo hledal novou výzvu," doplňuje.

Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Prohlédněte zde

Schumacher ohlásil konec své aktivní kariéry v roce 2006 a zpráva o jeho návratu se stala pro diváky novým tahákem. Přestože si Němec stěžoval po posledních testech na bolesti krku, měl by svůj oficiální návrat při GP Evropy 23. srpna stihnout.

"Nečekáme od něj žádné velké zázraky a neměli by to dělat ani fanoušci. Samozřejmě ale nebudu popírat to, že by jeho návrat mohl přinést do týmu novou pozitivní náladu. Mechanici se například už nemohou dočkat, až s ním budou zase pracovat," uzavřel pozitivně di Montezemolo.

reklama