reklama

Schumacherův návrat padl. Škoda, shodli se kolegové

Schumacher rád závodil i na motocyklech. Po svém zranění však nemůže zpět do F1 Schumacher rád závodil i na motocyklech. Po svém zranění však nemůže zpět do F1 autor: Reuters
Michael ví, co dělá, říká Sebastian Vettel

Valencia - Comeback německého pilota Michaela Schumachera skončil dříve, než pořádně začal. Čtyřicetiletý (opět) bývalý pilot Ferrari ohromil před pár týdny svět svým plánovaným návratem do světa rychlých kol.

Ten však musel oficiálně v úterý zrušit. Proč? Na vině je pochroumaný krk, který si jezdec poranil na začátku letošního roku na motorce.

Velká, velká škoda, proto nyní zní z reakcí jeho kolegů, závodníků, či funkcionářů. I oni se, stejně jako celý svět, na návrat několikanásobného mistra světa těšili.

Čtěte také: Žádný návrat Schumiho? Hořká zpráva, smutní Němci

„Samozřejmě je to špatná zpráva. Jsem si ale jist, že udělal maximum proto, aby mohl startovat. Jistě ho to teď velmi mrzí. Nikdo tehdy nemohl vědět, jaké následky bude mít ta motocyklová nehoda," svěřil se serveru Kicker legendární pilot Niki Lauda.

Schumacher nabídl své služby Ferrari po poslední GP Maďarska, během jejíž kvalifikace ošklivě havaroval Felipe Massa. Italská stáj se rozhodla kývnout, nyní ale musí definitivně spoléhat na Lucu Badoera.

„V posledních dnech jsme obdivovali jeho nasazení a vůli. Měli bychom vidět tu snahu po vítězném návratu. Jménem Ferrari a jistě i za fanoušky chceme Michaelovi za veškerou obětavost poděkovat," tvrdí i šéf stáje Luca di Montezemolo.

„Je jasné, že se nemůže vrátit, pokud se necítí zdravotně v pořádku. Pro všechny je to jistě veliká škoda, ale i když jsme se na jeho návrat moc těšili, musíme jeho rozhodnutí akceptovat," zastal se Schumachera bratr Ralf.

Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Prohlédněte zde

Vůbec nestručnějším byl ve svém vyjádření jeho krajan Sebastian Vettel z Red Bullu. Mladý německý pilot, který je bývá mnohdy se Schumacherem srovnáván, netajil od začátku své nadšení z jeho návratu.

Jakmile však k němu doputovala informace o jeho ukončení, hodnotil to velmi stroze.„Michael jistě ví, co dělá," dodal jen na závěr třetí muž průběžného pořadí mistrovství. 

reklama