reklama

Schumacherův návrat? Rosberg: Neměl by to jednoduché

Nico Rosberg Nico Rosberg autor: Reuters
Nico Rosberg by mohl být Schumacherovým týmovým kolegou

Berlín - Pokud se Michael Schumacher skutečně vrátí do světa F1, neměl by očekávat, že se mu bude hned od začátku dařit.

Takovýto vzkaz vyslal německému sedminásobnému mistrovi světa jeho krajan Nico Rosberg, který by mohl být v týmu Mercedes GP během příštího ročníku také jeho týmovým kolegou.

Čtěte také: Schumacher potvrdil i Ferrari: Plánuji návrat do F1

"Nebylo by to pro něj jednoduché," vzkázal Rosberg na stránkách deníku Guardian. "Když jste tak dlouho mimo, zabere to nějaký čas, než se znovu vrátíte do rytmu F1. Rozhodně to není nic lehkého," doplnil.

Schumacher, jemuž bude na začátku roku již jednačtyřicet let přesto návrat na startovní rošty vážně zvažuje. Tyto informace potvrdil v nedávných dnech jak evropský tisk, tak i vyjádření samotného prezidenta Ferrari Lucy di Montezemola.

Německý závodník se mohl vrátit již v průběhu minulé sezony, kdy měl ve Ferrari zaskočit za zraněného Felipeho Massu. Nakonec si však svůj comeback rozmyslel, neboť ho trápilo zranění krku.

Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Prohlédněte zde

Nyní se ovšem zdá, že už ho nic nelimituje, a tak se spekuluje o možném návratu číslo 2. Ten by měl pak být oficiálně ohlášen na začátku nového roku.

"Doufám, že se ta situace kolem mého nového týmového kolegy brzy vyřeší. V tuto chvíli se mluví hlavně o Schumacherovi a dá se i říci, že on je na tento post i jistým favoritem," přiznal Rosberg.

"Nevím, zda jsou všechny ty zprávy pravdivé nebo ne, ale pokud by se skutečně vrátil, bylo by to fantastické," uzavřel Rosberg.

reklama