reklama

Schumi vzkázal Barrichellovi: Promiň, přehnal jsem to

Michael Schumacher na VC Maďarska. Michael Schumacher na VC Maďarska. autor: Reuters
Nedělní incident na Hungaroringu vzbudil vlnu emocí

Budapešť - Kdysi spolu bývali Rubens Barrichello a Michael Schumacher partneři v týmu Ferrari, ale v nedělní velké ceně Maďarska se k sobě jako staří známí zrovna nechovali.

Momentem, který mezi nimi na Hungaroringu vyvolal velkou rozepři, byl nebezpečný manévr sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Schumachera, který se pokoušel v 64. kole VC Maďarska zabránit předjetí Barrichella.

V souboji o desáté (poslední bodované) místo, totiž Němec evidentně rychlejšího Brazilce téměř natlačil na betonovou stěnu a Barrichello se jen tak tak protáhl před něj.

Čtěte také:
Webber v Maďarsku kraloval a vede šampionát F1
Hořící formule rotovala vzduchem. Jezdec přesto přežil
V F1 létaly výhrůžky, kola a pokuty. Kvůli Safety Caru

"To bylo strašné, měla být vyvěšena černá vlajka," zlobil se ihned po předjížděcím manévru do mikrofonu jezdec Williamsu. "Jestli chce jít do nebe dřív než já, tak ať si jde, ale já tam nechci."

Velkou cenu Maďarska i šampionát F1 ovládl Mark Webber Velkou cenu Maďarska i šampionát F1 ovládl Mark Webber Prohlédněte zde

Rozčilení z brazilského pilota nevyprchalo ani po skončení závodu, kdy si dál stěžoval na chování jednačtyřicetiletého jezdce Mercedesu.

"Jsem poměrně zkušený a když někdo udělá podobnou bláznivinu, tak vychladnu, ale ne dneska, to tedy ne. To byl ten nejnebezpečnější manévr, jaký jsem zažil," čílil se Brazilec.

Schumacher, který byl za nebezpečné chování na trati potrestán přičtením deseti příček ke svému kvalifikačnímu zisku na následujícím závodě formule 1, se den po závodě bývalému parťákovi z Ferrari omluvil.

"Včera jsem byl ještě plný emocí z boje na trati. Ale když jsem to viděl v televizi, musím uznat, že traťoví komisaři měli pravdu. Bylo to moc tvrdé," uvedl na svém webu Schumacher.

"Samozřejmě jsem ho nechtěl ohrozit. Jestli měl ten dojem, tak je mi to líto, ale já to tak neviděl," dodal.

reklama