reklama

Šéf Ferrari krotí emoce. Testy? Jako fotbal v srpnu

Ferrari mělo v testech nejlepší časy Ferrari mělo v testech nejlepší časy autor: Sport
Stále je brzy na jakékolv soudy, tvrdí di Montezemolo

Řím - Ferrari vyhlásilo útok na titul. Italská stáj vynaložila veškeré úsilí, aby smazala zvláště poslední neúspěšnou sezonu a znovu tak vybojovala titul mistra světa.

Svědčí o tom jak angažování dvojnásobného světového šampióna Fernanda Alonsa, tak i příprava nového vozu.

Čtěte také: Ferrari vládne testům na F1, šampion Button nestíhá

Fakt, že se týmu z Marranella podařilo do nadcházející sezony vytvořit konkurenceschopný vůz, svědčí i poslední testy ve Valencii, kde zářil nejen Alonso, ale i jeho týmový kolega Felipe Massa.

I přes jedny z nejlepších výsledků se však šéf týmu Luca di Montezemolo snaží krotit veškeré nadšení a vysoká očekávání.

"Jsem rád, že vidím, jak se nám dobře podařilo vyvinout náš vůz. Nicméně toto předsezónní testování napovídá asi tak stejně, jako fotbalová příprava v srpnu," tvrdí na stránkách Autosport di Montezemolo.

Alonso testuje Ferrari. A ve Valencii ho uvítalo 30 tisíc fanoušků Alonso testuje Ferrari. A ve Valencii ho uvítalo 30 tisíc fanoušků Prohlédněte zde

"Myslím, že jediným pozitivem je spíše pocit, že se nám dobře podařilo připravit monopost, Zatím ale pořádně nevíme, jak dobří jsou naši konkurenti. Kolik paliva měli například v nádrži?" doplnil.

Italský funkcionář pak následně nepochybuje o tom, které stáje budou největším rivalem Ferrari pro nadcházející sezonu.

"Myslím, že Mercedes - jako bývalý Brawn GP, či Honda, je k poražení. Pak je tu také Red Bull, u něhož soudím, že bude na základě výsledků ze závěru loňské sezony velmi silný. Nu a nakonec samozřejmě zbývá i McLaren,"  míní di Montezemolo. 

"Výsledky Alonsa a Massy byly pro nás jen prvním signálem. Stále je ještě příliš brzy na jakékoliv soudy," dodal na závěr dvaašedesátiletý Ital.

reklama