reklama

Šéf Ferrari: Mladík Pérez pro nás ještě nedozrál

Vedení stáje Ferrari popřelo spekulace, že by jeho stáj angažovala mladíka Sergia Péreze Vedení stáje Ferrari popřelo spekulace, že by jeho stáj angažovala mladíka Sergia Péreze autor: Sauber Motorsport AG
Šéf stáje Ferrari Luca di Montezemolo vyloučil možnost, že by od příští sezony angažoval vycházející hvězdu formule 1 Mexičana Sergia Péreze.

Maranello - Šéf stáje Ferrari Luca di Montezemolo vyloučil možnost, že by od příští sezony angažoval vycházející hvězdu formule 1 Mexičana Sergia Péreze.

Dvaadvacetiletý jezdec se ve své druhé sezoně v mistrovství světa v týmu Sauber blýskl třikrát umístěním na stupních vítězů, podle Di Montezemola však pro působení ve slavné italské stáji ještě nedozrál.

O Pérezovi, jenž naposledy o víkendu dojel druhý v Monze, se často spekuluje jako o možném nástupci Brazilce Felipeho Massy u Ferrari.

"Příští rok je ještě moc brzy. K tomu, aby se vyrovnal s tlakem, pod jakým bude ve Ferrari, potřebuje více zkušeností," řekl Di Montezemolo v rozhovoru pro stanici Sky Sports.

Pérez se drží v elitní desítce

Pérez před rokem v rámci jezdecké akademie Ferrari absolvoval testování se starším modelem italské automobilky, která dodává Sauberu motory. Mexický mladík letos zazářil i třetím místem v Malajsii a druhou příčkou v Kanadě, v průběžném pořadí MS je devátý.

Dlouhodobě se spekuluje také o tom, že by do Ferrari mohl zamířit Němec Sebastian Vettel z Red Bullu, a Di Montezemolo přiznal, že by příchod dvojnásobného mistra světa uvítal.

"Je mladý, je to výborný jezdec, který sbírá užitečné zkušenosti. Podle mě je víceméně v pozici, jak byl Michael (Schumacher) v Benettonu," řekl na adresu legendárního německého pilota, jenž po zisku dvou titulů s Benettonem odešel do Ferrari, s kterým vyhrál mistrovství světa ještě pětkrát.

reklama