reklama

Šéf týmu F1 Mercedes Brawn ke konci roku ve stáji skončí

Ross Brawn (Mercedes) Ross Brawn (Mercedes) autor: Reuters
Šéf stáje formule 1 Mercedes Ross Brawn na konci roku definitivně uzavře své působení v týmu

Brackley - Šéf stáje formule 1 Mercedes Ross Brawn na konci roku definitivně uzavře své působení v týmu. Zástupci Mercedesu dnes oficiálně potvrdili spekulace médií, že devětapadesátiletý vyhlášený britský stratég v týmu skončí. Formálně mu smlouva vyprší k 31. prosinci.

V příští sezoně Brawnovy pravomoci převezme jeho krajan Paddy Lowe, jenž od června zastává funkci technického ředitele. Obchodních záležitostí se ujme sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff.

Brawn, jenž je ve formuli 1 považován za technického génia, si odchod nenechal rozmluvit ani šéfem dozorčí rady Mercedesu Nikim Laudou. "Je jasné, že nemůžete udržet někoho, kdo je rozhodnutý odejít," řekl legendární rakouský pilot. S Brawnem se údajně nedokázali shodnout na roli, jakou by měl v budoucnu v Mercedesu plnit.

Brawn má ve formuli 1 na kontě množství triumfů. Pomohl ke všem sedmi titulům německé legendě Michaelu Schumacherovi v týmech Benetton a Ferrari. Pak působil v Hondě a po jejím odchodu z F1 tým převzal a v roce 2009 se ve stáji se svým jménem podílel na vítězství Jensona Buttona v šampionátu.

Po úspěšné sezoně prodal stáj Mercedesu, kde se posléze znovu sešel se Schumacherem, jenž v týmu prožil nevydařený návrat do seriálu.

Nyní se Brawn údajně chce věnovat své další vášni, kterou je rybaření. O budoucnosti ve formuli 1 se teprve rozhodne. Spekuluje se o jeho námluvách s McLarenem či Hondou.

reklama